Citās valstīs ēnu ekonomika būvniecībā ir ap 20%, Latvijā – teju 40%

2 komentāri

Lai gan būvniecības nozarē ēnu ekonomikas īpatsvars samazinās, tā joprojām ir līdere uz citu nozaru fona. Par priekšlikumiem, kā situāciju mainīt, piektdien, 16. jūnijā, notiks diskusija ar citu valstu ekspertiem.

Latvijā pagājušajā gadā ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecības nozarē bija 38,5 procenti, kamēr vidējais rādītājs valstī kopumā ir aptuveni 20 procentu līmenī. Šī iemesla dēļ garām valsts makam ik gadu iet 80-90 miljoni eiro, ko būvniecības nozare varētu samaksāt nodokļos.

Lai gan pārliecinoši lielākā daļa uzņēmēju atzīst, ka ēnu ekonomika un korupcija kropļo godīgu konkurenci, liela daļa tomēr izvēlas izvairīties no nodokļu maksāšanas.

Piektdien konferencē par šo problēmu tieši pašvaldību būvniecības iepirkumos stāstīs arī nevalstisko organizāciju pārstāvji no Somijas un Baltkrievijas, bet eksperts no Somijas iepazīstinās ar savas valsts pieredzi cīņā ar ēnu ekonomiku.

TOP komentāri

  • Lilita Šēnberga
  • Super Re&Re
    0 0 0

    Super Re&Re

    To var elementāri izskaidrot. Vienkārši, citu valstu būvuzņēmēji nav tik devīgi 20 % devēji valdošai Kastai. Ja, Jūs paskaitītu, cik mums ir jāizmaksā pateicībās un dažādu marku un šķiru partijnieku vēlēšanu sponsorēšanā, tad saprastu, ka mūsu peļņa salīdzinoši ar Kastas pārstāvju peļņu, ir tīrais sīkums. Lūk, kur arī izskaidrojums visam. Aplokšņu algām, tajā skaitā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl