6 komentāri
“Cirkulis, Cirča, Sēkla Kei” – valodnieces viedoklis par to, kā latvieši iesauks jauno “Statoil” zīmolu “Circle-K”
Foto: LETA

Sākoties straujai “Statoil” zīmola maiņai uz “Circle-K”, interneta vidē jau sākušās diskusijas par jaunā nosaukuma izrunu un to, kā sabiedrība izvēlēsies to pārsaukt. Latvieši visticamāk “Circle-K” neizrunās atbilstošu angļu valodas normām, pārliecināta ir valodniece Janīna Kursīte-Pakule.

 Janīna Kursīte-Pakule.

Janīna Kursīte-Pakule.
Valodniece

Mūsu valodā ir jāpieliek vārdam galotne. Kas iznāk? Sēkla? Vai Sēkla Kei? Droši vien, tautā sauks par Cirkuli vai Cirču, vai Cirku, Cirklu vai vēl kā. Tā ir ārvalstu firma, kurai mēs nevaram pavēlēt, kā sevi dēvēt. Tāpat kā tā, savukārt, nevar pavēlēt, – kā mums izrunāt viņu nosaukumu. Kā gribēsim, tā izrunāsim! Labi, ka nav ”Cisatlantic” vai kā tamlīdzīgi. Globalizācijai ir pozitīvā, bet arī negatīvā puse. Šī vairāk laikam, vismaz attiecībā uz nosaukumu, ir negatīvā puse, jo nosaukuma veidotāji nav padomājuši vai arī ir ignorējuši, kā konkrētajās valstīs, kur firma darbojas, viņu nosaukums būs izrunājams. Lai gan firma, cik zinu, ar šādu nosaukumu darbojas kopš 1950. gadiem.

”Statoil” zīmola maiņa uz ”Circle-K” uzņem apgriezienus – vai latvieši pieņems? Ekspertu un valodnieces viedoklis!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: tā izskatās “Circle-K” zīmola degvielas uzpildes stacijas

TOP komentāri

 • Aina
  +2 +2 0

  Aina

  Mums ģimenē arī kaut kā tas Cirkls ir iegājies. Parasti sakām - ejam uz Cirkli vai ejam uz Cirklīti. Manuprāt pat labāk skan nekā Kaplis vai Sēkla.
 • Ineta
  +2 +1 -1

  Ineta

  Es vienkārši saukšu par "Cirkls" nav, ko pārveidot par kaut kādu sēklu, kapli vai vēl sazin ko..
 • Hmm...
  +2 +1 -1

  Hmm...

  Sēkla Kei? To tikai valodniece spēj izdomāt... :) Pievienojos par Kapli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl