“Cirks” Saeimā: Stepaņenko dzīvnieku aizstāvjus salīdzina ar teroristiem

3 komentāri

Saeima ceturtdien, 15. jūnijā, tomēr aizliedza cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, tādējādi pielikts punkts garām diskusijām pēdējo mēnešu garumā.

Šorīt pie parlamenta pulcējās vairāki simti dzīvnieku aizstāvju un daži desmiti klasiskā cirka atbalstītāju. Lai arī parlaments iepriekš jau bija lēmis par aizliegumu, atbildīgā Saeimas komisija pirms galīgā lasījuma negaidīti atbalstīja kolēģes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu izveidot sarakstu, kuru dzīvnieku izmantošana izklaidēs tomēr ir atļauta, tādējādi atkal izraisot protestu vilni.

To, ka Saeimā ceturtdien paredzēts izšķirt jautājumu par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, varēja just jau agri no rīta – atmosfēra bija skaļākā nekā jebkad iepriekš.

Dzīvnieku aizstāvju galvenā prasība bija saglabāt 2. lasījumā atbalstīto redakciju, kas izslēdz tīģeru, ziloņu, papagaiļu un baložu izmantošanu cirkā.

Nokaitēta atmosfēra bija arī likumdevēju namā, kur tika debatēts  par deleģējumu valdībai veidot  sarakstu  ar dzīvniekiem, kuriem cirka durvis nebūtu slēgtas. Priekšlikumu autore Jūlija Stepaņenko dzīvnieku aizstāvjus salīdzināja ar teroristiem.

Jūlija Stepaņenko
Saeimas deputāte

Viņi ir atnākuši šodien pie Saeimas parunāt par pāris baložiem un vienu lamu, ko mēs ar šiem izņēmumiem atļausim. Uz deputātiem izdara spiedienu šauru interešu grupa, kura it kā pārstāv dzīvnieku intereses. Līdzīgas organizācijas Eiropā saista ar iekšzemes terorismu un nacionāls drošības apdraudējumu.

Līdzīgi kā ārpusē arī Saeimā skaļāki izrādījās dzīvnieku draugu atbalstītāji, un jau šogad cirka izrāžu organizētajiem savi priekšnesumi būs jāmaina. Arī turpmāk izrādēs būs atļauts izmantot mājdzīvniekus.

Pie Saeimas notiek protests pret dzīvnieku izmantošanu cirkā:

TOP komentāri

  • Biruta Reinolde
  • Melnais humors
    +2 +2 0

    Melnais humors

    Tad jau isis vnk ir dabas aizstāvji.Mūsējiem līdz ārzemju zaļajiem vai „melnajiem” vēl augt un augt.Dievs nedod!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl