“Cirks” Saeimā: Stepaņenko dzīvnieku aizstāvjus salīdzina ar teroristiem

3 komentāri

Saeima ceturtdien, 15. jūnijā, tomēr aizliedza cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, tādējādi pielikts punkts garām diskusijām pēdējo mēnešu garumā.

Šorīt pie parlamenta pulcējās vairāki simti dzīvnieku aizstāvju un daži desmiti klasiskā cirka atbalstītāju. Lai arī parlaments iepriekš jau bija lēmis par aizliegumu, atbildīgā Saeimas komisija pirms galīgā lasījuma negaidīti atbalstīja kolēģes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu izveidot sarakstu, kuru dzīvnieku izmantošana izklaidēs tomēr ir atļauta, tādējādi atkal izraisot protestu vilni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To, ka Saeimā ceturtdien paredzēts izšķirt jautājumu par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, varēja just jau agri no rīta – atmosfēra bija skaļākā nekā jebkad iepriekš.

Dzīvnieku aizstāvju galvenā prasība bija saglabāt 2. lasījumā atbalstīto redakciju, kas izslēdz tīģeru, ziloņu, papagaiļu un baložu izmantošanu cirkā.

Nokaitēta atmosfēra bija arī likumdevēju namā, kur tika debatēts  par deleģējumu valdībai veidot  sarakstu  ar dzīvniekiem, kuriem cirka durvis nebūtu slēgtas. Priekšlikumu autore Jūlija Stepaņenko dzīvnieku aizstāvjus salīdzināja ar teroristiem.

Jūlija Stepaņenko
Saeimas deputāte

Viņi ir atnākuši šodien pie Saeimas parunāt par pāris baložiem un vienu lamu, ko mēs ar šiem izņēmumiem atļausim. Uz deputātiem izdara spiedienu šauru interešu grupa, kura it kā pārstāv dzīvnieku intereses. Līdzīgas organizācijas Eiropā saista ar iekšzemes terorismu un nacionāls drošības apdraudējumu.

Līdzīgi kā ārpusē arī Saeimā skaļāki izrādījās dzīvnieku draugu atbalstītāji, un jau šogad cirka izrāžu organizētajiem savi priekšnesumi būs jāmaina. Arī turpmāk izrādēs būs atļauts izmantot mājdzīvniekus.

Pie Saeimas notiek protests pret dzīvnieku izmantošanu cirkā:

TOP komentāri

  • Biruta Reinolde
  • Melnais humors
    +2 +2 0

    Melnais humors

    Tad jau isis vnk ir dabas aizstāvji.Mūsējiem līdz ārzemju zaļajiem vai „melnajiem” vēl augt un augt.Dievs nedod!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl