Cipule: Rīgas reģionā NMPD joprojām ir ārkārtas situācija

1 komentārs

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālais centrs turpinās strādāt ārkārtas vadības režīmā līdz brīdim, kad sāksies gripas epidēmija, lai varētu secināt, kā darbinieki tiek galā ar lielo slodzi, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda dienesta direktore Liene Cipule. 

Viņa skaidroja, ka ideāli dežūras laikā būtu panākt desmit izsaukumu uz brigādi, tomēr patlaban tie ir 13 līdz 15 izsaukumi. Ja gripas laikā izsaukumu skaits nepieaugs, varēšot runāt par iespēju atsevišķus šajā laikā pieņemtos risinājumus ieviest pastāvīgi un pārtraukt ārkārtas stāvokli.

Cipule atzina, ka vairāki valdības un Saeimas iepriekšējā gadā pieņemtie lēmumi atvieglojuši dienesta darbu, tai skaitā attiecībā uz virsstundām un brigāžu komplektēšanu. Tagad dienests varot darbu organizēt brīvāk.

“Pēdējā sanāksmē pašā gada nogalē mēs pieņēmām lēmumu turpināt šo situāciju strādāt ārkārtas vadības režīmā vēl līdz tam brīdim, kad uzsāksies gripas epidēmija, lai varētu vērtēt, cik mēs tiekam galā ar šo lielo slodzi, kas ir brigādēm. Gada beigās tika pieņemti vairāki lēmumi, kas ļauj mums labāk organizēt savu darbu. Tas bija attiecībā uz virsstundām un Ministru kabineta noteikumiem, kas ļauj mums organizēt savādākas brigādes nekā tas bija līdz šim. Respektīvi organizēt tās pēc cita cilvēku skaita principa vai arī piesaistīt mediķus, kas nav tieši neatliekamā palīdzībā sertificētas personas, kā otrās personas brigādēs,” pauda Cipule.

Taču dienesta direktore gan norāda: “Tomēr statistika liecina, ka izsaukumu skaits, ko bijām uzlikuši – 10 izsaukumi uz brigādi – tas būtu ideālais variants, kad varam runāt – jā ārkārtas situācija ir beigusies attiecībā uz darbinieku noslodzi. Tas mums pagaidām neizdodas. Mēs varam noturēt 13 līdz 15 izsaukumus uz vienu brigādi. Ja gripas epidēmijas laikā šis izsaukumu skaits strauji nepieaugs, mēs varēsim runāt par to, kas pastāv iespēja šo ārkārtas situāciju izbeigt. Respektīvi – sākt strādāt ikdienas režīmā.”

Pēc viņas paustā, arī situācija ar darbinieku aiziešanu ir nostabilizējusies, vienlaikus mediķu trūkums joprojām ir pietiekoši liels.

Lai uzlabotu darba efektivitāti, pieņemts lēmums arī atteikties no NMPD maksas pakalpojumu sniegšanas Rīgas reģionā, atklāja Cipule, gan uzsverot, ka šādu izsaukumu skaits nav liels.

Tāpat dienests mazāk iesaistās pacientu pārvešanā starp stacionāriem. Pēc NMPD direktores teiktā, šādos gadījumos ir iespējas piesaistīt citu transportu.

Tāpat ar Nacionālo veselības dienestu ir runāts par iespējām, kā vēl novirzīt pacientus tieši uz uzņemšanas nodaļām vai ģimenes ārstiem, skaidroja Cipule.

Dienesta vadītāja arī atklāja, ka pavasarī NMPD nāks klajā ar attīstības stratēģiju turpmākiem gadiem, tai skaitā attiecībā uz personālresursu attīstību. Vienlaikus viens no šī gada mērķiem ir turpināt meklēt risinājumus, kā esošajos cilvēkresursu apstākļos organizēt darbu efektīvāk.

1 komentārs