Cipule: Pēdējās divas dienas bija ļoti sarežģītas attiecībā uz pieejamo gultu skaitu Covid-19 pacientiem

2 komentāri

Pirmdien noteikti tiks pieņemti papildu lēmumi, kā turpmāk veidot gultasvietas Covid-19 pacientiem, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Viņa teica, ka pēdējās divas dienas attiecībā uz pieejamo gultu skaitu ir bijušas ļoti sarežģītas.

Dienesta direktore akcentēja, ka vairāk būs jārunā par intensīvās terapijas gultu nodrošināšanu. Brīvdienās bijušas situācijas, kad ir nepieciešamās tehnoloģijas, bet trūkst personāla.

“Jāsaka, ka pēdējās divas dienas ir bijušas ļoti sarežģītas attiecībā uz pieejamo gultu skaitu Covid-19 pacientiem. Faktiski daudzās slimnīcās tas ir izsmelts. Šodien noteikti tiks pieņemti papildu lēmumi, kādā veidā turpmāk izvērst un veidot Covid-19 gultas. Ļoti svarīgi būs vairāk jārunā par intensīvās terapijas gultu nodrošināšanu. Jāsaka, ka brīvdienās saskārāmies ar to, ka slimnīcām ir tehnoloģijas, ir iespējas, bet tiešām ir personāla trūkums. Personāls slimo, līdz ar to ir problēmas šīs gultas uzvērst un palīdzību nodrošināt,” sacīja Cipule.

Viņa arī pauda cerību, ka šodien pēc brīvdienām notiks apjomīgāka pacientu izrakstīšana no stacionāriem, mazinot spriedzi jaunu pacientu nogādāšanai tajos.

Pēc viņas teiktā, pēdējā laikā NMPD izsaukumu iemesli ir kļuvuši smagāki – gan pie Covid-19 pacientiem, gan citiem. “Pacienti tiešām zvana tikai tajos gadījumos, kad ir nopietni notikumi,” viņa akcentēja.

Jau ziņots, ka atsevišķās slimnīcās Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu noslodze pārsniedz 100%, brīvdienās aģentūrai LETA sacīja Cipule.

Turklāt atsevišķās slimnīcās rodas grūtības ar intensīvās terapijas un reanimācijas gultu nodrošināšanu, viņa neslēpa.

Viņa pastāstīja, ka pašlaik 12 slimnīcās “vairāk vai mazāk ir traumēta neatliekamo pacientu uzņemšana”. Situācija esot ļoti atšķirīga pa slimnīcām un reģioniem, taču kopējo stāvokli Cipule raksturoja kā ļoti sarežģītu.
2 komentāri