Cipule: Neatliekamās palīdzības dienestā trūkst 250 mediķu

1 komentārs

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) trūkst aptuveni 250 mediķu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja dienesta direktore Liene Cipule.

“Dienestā jau labu laiku trūkst liels skaits darbinieku. Uz šo brīdi tie ir apmēram 250 cilvēku, kas ir ļoti liels apjoms. Iepriekšējā periodā pieņemtais lēmums, ko atbalstīja arodbiedrība, risināja divas problēmas. No vienas puses, ļāva darbiniekiem pelnīt vairāk, no otras puses – risināja resursu trūkumu. Ja mums šāda risinājuma – pagarinātais normālais darba laiks – vairs nav, mums jāmeklē efektivitātes risinājumi,” skaidro Cipule.

Cipule uzskata, ka nepieciešams meklēt efektivitāti dienesta iekšējā darba organizēšanā.

“Pašlaik jāsaka, ka tiešām mēs izlīdzināmies ar pagaidu risinājumu, kas ievilcies teju desmit gadu garumā. Ka viens cilvēks strādā pa diviem, līdz ar to mēs varam atrisināt šo darbinieku iztrūkumu. Turpmāk no 1. janvāra mēs tā darīt nevarēsim. Tas ir antikonstitucionāli, kam piekrīt gan darbinieki, gan es kā darba devējs. Tāds risinājums nav pareizs, tāpēc mums ir jāmeklē efektivitāte savās iekšējās darba organizācijas lietās, jāskatās uz tām lietām, kur mēs vismazāko risku varam radīt tieši mūsu operativitātei. Dienas laikā un diennakts brigāžu samazinājums nedrīkst notikt. Mums ir jādomā, ka mēs to varam darīt nakts stundās, kur mūsu izsaukumu skaits ir tikai 20% no kopējā,” min Cipule.

1 komentārs