Cīņa turpināsies! Neo grasās pārsūdzēt tiesas piespriestās 100 stundas piespiedu darba

0 Komentāru
Cīņa turpināsies! Neo grasās pārsūdzēt tiesas piespriestās 100 stundas piespiedu darba
Foto: F64

Rīgas apgabaltiesa šodien tomēr atzina par vainīgu datorspeciālistu Ilmāru Poikānu jeb Neo – piespriežot 100 stundu piespiedu darba. Neo šo tiesas spriedumu plāno pārsūdzēt, sakot, – cīņa turpināsies.

Šodien Ilmāram Poikānam tika dots pēdējais vārds tiesai par labu savai aizstāvībai. Satikts īsi pirms, viņš teic, – iespēju izmantos, lai paustu viedokli par nepilnībām tiesībsargājošo institūciju darbībā. Iepriekšējās instances – Rīgas centra rajona – tiesa Poikānu attaisnoja, taču šo lēmumu noprotestēja nevis, piemēram, Valsts ieņēmumu dienests, bet ab.lv banka un prokuratūra.

Neo krimināllietu līdz šim izskatīja slēgtās sēdēs, taču spriedums bija publisks. Prokurore, kura prasīja Poikānu sodīt ar 280 stundām piespiedu darba, pēc šodienas lēmuma bija lakoniska, savukārt pašam Poikānam turpmākā rīcība jau ir skaidra, un viņš nolēmis pārsūdzēt lēmumu. Tomēr Neo neslēpj, – esot žēl bezjēdzīgi iztērētā laika tiesas sēdēs.

Kā zināms, Poikāns 2010. gadā, izmantojot Valsts ieņēmuma dienesta mājaslapas slikto aizsardzību, visai valstij ļāva redzēt, cik treknas algas krīzes laikā saņēma ministriju un lielo valsts iestāžu darbinieki. Tieši pateicoties Neo lietai, tika pieņemtas likuma izmaiņas, un pašreiz valsts amatpersonu algas ik mēnesi tiek publicētas.

Jāpiemin, ka Poikāns šā skandāla laikā iemantojis pamatīgu popularitāti sabiedrībā, un sabiedrības balsojumā 2010. gadā pat tika pasludināts par Eiropas cilvēku Latvijā.

Video:

0 Komentāru