Komentāri

Par nākamā Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu cīnīsies Juris Borzovs un Indriķis Muižnieks. Visticamāk, tieši viens no viņiem stāsies pašreizējā rektora Mārča Auziņa vietā.

Pirmais kandidāts Juris Borzovs ir 65 gadus vecs profesors, un kopš 2009. gada ieņem LU Datorikas fakultātes dekāna amatu. Šīs fakultātes izveide un attīstība tiek minēta kā viens no viņa nozīmīgākajiem darbiem. Kā vēl viens no viņa ”plusiem” ir spēja zinātni un mācības sasaistīt ar praktisko dzīvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt otrs kandidāts ir 61 gadu vecais profesors Indriķis Muižnieks. Viņš ir LU zinātņu prokrektors un Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs. Kā viņa priekšrocība tiek minēts tas, ka viņš varētu nodrošināt pēctecību un veiksmīgi turpināt pašreizējā rektora Mārča Auziņa iesākto.

Rektoru ievēlēs uz četriem gadiem, un izvēle 4. jūnijā būs jāizdara universitātes Satversmes sapulcei, kurā pamatā pārstāvēti mācībspēki. Pēc tam rektoru apstiprinās valdība.

M. Auziņš, kurš šajā amatā bijis jau divus termiņus pēc kārtas un šogad nevar pretendēt, izteicis gatavību kļūt par Valsts prezidenta kandidātu.

 

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl