Cīņā ar “Covid-19” pandēmiju Itālija slēdz visas nebūtiskās ražotnes

4 komentāri
Cīņā ar “Covid-19” pandēmiju Itālija slēdz visas nebūtiskās ražotnes
PA IMAGES / SCANPIX

Cenšoties palēnināt “Covid-19” izplatību, Itālijā tiks slēgtas visas nebūtiskās ražotnes, sestdienas vakarā paziņojis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Tomēr lielveikali, bankas, pasta kantori un aptiekas turpinās darbu, norādīja premjers, nodēvējot “Covid-19” par lielāko krīzi kopš Otrā pasaules kara.

Itālija sestdien paziņoja par 793 jauniem nāves gadījumiem no koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19”, kas ir rekordliels jaunu nāves gadījumu skaits vienas dienas laikā kopš uzliesmojuma sākuma.

Kopējais upuru skaits Itālijā ir pieaudzis līdz 4825, un tie ir 38,3% no pasaules kopējā “Covid-19” upuru skaita. Tikmēr apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Itālijā sasniedzis 53 578.

Mirušo skaits koronavīrusa uzliesmojumā Lombardijas reģionā valsts ziemeļos pietuvojies 3100. Tās ir teju divas trešdaļas no visiem nāves gadījumiem Itālijā.

Lombardijas reģiona prezidents Atilio Fontana sestdienas vakarā paziņoja, ka reģionā tiks pastiprināti karantīnas pasākumi.

Lombardijā turpmāk aizliegtas visas sporta un fiziskās aktivitātes ārpus telpām, tostarp individuālas aktivitātes. Aizliegts izmantot preču tirdzniecības automātus un pārtraukti celtniecības darbi, izņemot slimnīcas, ceļus un dzelzceļus.

Aizliegti arī iknedēļas brīvdabas tirdziņi.

Arī Lombardijā visi uzņēmumi lūgti pārtraukt darbu, izņemot tos, kas sniedz būtiskus pakalpojumus.

Krievija sestdien paziņoja, ka pēc Itālijas lūguma nosūtīs turp aizsardzības aprīkojum mediķiem un dezinfekcijas līdzekļus. Uz “Covid-19” smagāk skartajiem reģioniem tiks nosūtīti arī Krievijas speciālisti, paziņoja Kremlis.

Astoņas mobilās brigādes ar virusologiem un ārstiem uz Itāliju plānots nosūtīt jau svētdien, atklāja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Arī Kuba sestdien pavēstīja, ka nosūtījusi uz Lombardiju 52 ārstus un medmāsas.

Itālija ar 60 miljoniem iedzīvotāju dzīvo stigrā karantīnas režīmā kopš 12.marta, kad tika aizliegta pulcēšanās sabiedriskās vietās un slēgti vairums veikalu.

Pakāpeniski ierobežojošie pasākumi ir pastiprināti, taču Itālijas ziemeļu reģionu politiķi vēlas vēl striktākus mērus.

“Covid-19” smagi piemeklētajos ziemeļos armijai nākas pārvest zārkus no Bergamo uz citām Itālijas pilsētām, jo Bergamo vairs nespēj apglabāt visus mirušos.

Naktī uz sestdienu tika pārvesti 70 zārki, lai mirušos varētu kremēt citā Itālijas reģionā, vēstīja ziņu aģentūra “Ansa”.

Piektdien vien Bergamo no “Covid-19” nomira 90 cilvēki. Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pilsētā pārsniedzis 5000, taču eksperti uzskata, ka patiesais saslimušo skaits ir krietni lielāks.

“Mēs ceram, ka drīz redzēsim gaismu tuneļa galā, bet pagaidām mēs neredzam,” sacīja Bergamo mērs.

Mirušo skaits attiecībā pret apstiprināto inficēto gadījumu skaitu Itālijā ir ļoti liels, kam varētu būt vairāki iemesli.

Itālijā ir daudz gados vecu cilvēku un vairums mirušo ir seniori, kam bija arī citas saslimšanas.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Itālijā daudz vecu cilvēku dzīvo kopā ar saviem bērniem un mazbērniem vai arī aktīvāk iesaistās viņu dzīvēs, tādēļ, iespējams, viņi inficējas vieglāk.

Eksperti arī norāda, ka patiesais inficēto skaits Itālijā, visticamāk, ir daudzkārt lielāks par oficiāli apstiprināto. Rezultātā Itālijā mirstības rādītājs ir augstāks nekā, piemēram, Ķīnā vai Vācijā.

4 komentāri