Cīņā ar apreibināšanos plāno diskusiju par odekolona un kosmētisko līdzekļu cenas palielināšanu

21 komentārs

Lai cīnītos ar lētā odekolona un kosmētisko līdzekļu lietošanu apreibināšanas nolūkā, Veselības ministrija plāno sākt diskusijas par to cenas palielināšanu.

Izskan versija, ka dažādi parfimērijas izstrādājumi varētu tikt aplikti ar akcīzes nodokli. Šis jautājums gan ir sarežģīts, un risinājums problēmai tiek meklēts jau vairākus gadus.

“Jā, it īpaši no VID un Finanšu ministrijas pēdējos gados šis jautājums tiek aktualizēts, droši vien arī tāpēc, ka valsts budžetam garām iet šie nodokļi. Mēs piekrītam, ka kāds risinājums ir jāmeklē, bet tas nav izdarāms tūlīt, un te ir jāizvērtē gan citu valstu pieredze, gan tas, ko varam izdarīt Latvijā, lai nestu vairāk ieguvumu nekā zaudējumus,” norāda Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Veselības ministrija pašreiz izstrādā alkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas plānu. Un tajā iekļaus jautājumu par dažādu kosmētisko un dezinfekcijas līdzekļu ierobežošanu, ja tos izmanto apreibināšanas nolūkos.

21 komentārs