Komentāri

Nav ziņu, ka sprādzienā būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais, taču mūsu ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā strādā pastiprinātā režīmā un aicina vērsties, ja nepieciešama konsulārā palīdzība.

Haoss. Tas ir vārds, ar kuru Latvijas ģenerālkonsulāta darbiniece raksturo situāciju pilsētā pēc traģiskā sprādziena. Ģenerālkonsulāts šobrīd strādā pastiprinātā režīmā.

Elīna Grintāle
Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā pārstāve

Sprādziens ir noticis vienā no pašām populārākajām metro stacijām Sanktpēterburgā, līdz ar to tas, protams, ir pilsētā izraisījis pilnīgu haosu. Joprojām ienāk diezgan pretrunīga informācija gan par sprādzienu skaitu, gan par mirušajiem un ievainotajiem.

Šobrīd nav informācijas, ka sprādzienā būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais, arī saņemto zvanu nav daudz. Apzinātajiem valstspiederīgajiem jau izsūtīti e-pasti, taču, ja kādam nepieciešama palīdzība, viņam jāvēršas ģenerālkonsulātā. Arī tūristi no Latvijas, kas pilsētā uzturas īslaicīgi, tiek aicināti sazināties ar mājiniekiem.

Foto

 

Elīna Grīntāle
Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā pārstāve

Esam arī izsūtījuši informāciju mūsu valstspiederīgajiem, ko mēs esam apzinājuši un kas atrodas Sanktpēterburgā. Ja ir kādas problēmas, lai noteikti sazinās ar konsulātu. Līdz ar to pašā konsulātā situācija ir vērtējama kā mierīga.

Latvijas ģenerālkonsulāts atrodas vairāku metro pieturu attālumā no traģēdijas vietas. Tagad nākas domāt, kā mājās nokļūs tie darbinieki, kas dzīvo tālāk no konsulāta.

 

Elīna Grīntāle
Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā pārstāve

Metro šobrīd ir slēgts, pilsētā izveidojušies plaši sastrēgumi. Ja mēs vērtējam, sastrēgumu stiprums tiek novērtēts ar deviņām ballēm skalā līdz desmit, vienlaikus iedzīvotājiem tiek nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports, arī vairākas taksometru kompānijas piedāvā bezmaksas nogādāt iedzīvotājus mājā.

 

 

Neskatoties uz haosu un pretrunīgo informāciju, pilsētas iedzīvotājus, šķiet, traģēdija ir saliedējusi, saka ģenerālkonsulāta pārstāve.

Elīna Grīntāle
Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā pārstāve

Ir sajūta, ka cilvēkus šis briesmīgais notikums ir saliedējis un visi mēģina tikt galā ar situāciju. Arī palīdzot viens otram.

Lasi vēl