Cilvēku plūsmu Uzvaras parkā 9. maijā uzraudzīs policija

2 komentāri

Ņemot vērā pandēmijas laika ierobežojumus, šogad līdzīgi kā pērn Rīgā, Uzvaras parkā, nenotiks 9. maija tradicionālie pasākumi. Tā kā cilvēku plūsma tur svētdien vienalga ir gaidāma, valsts un pašvaldības policija gatavojas darboties pastiprinātā režīmā un būs arī satiksmes ierobežojumi, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgas domē šogad sākotnēji bija pieteikti divi publiski pasākumi, tostarp tādi, kad paredz koncertus un tirdzniecību. Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, pašvaldība to norisi nesaskaņoja. Pēc tam dome saņēma arī četrus piketu pieteikumus.

Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes vadītājs Uģis Vidauskis

“Tomēr pēc konsultācijām ar tiesībsargājošām struktūrām tika pieņemts lēmums aicināt atsaukt šos pasākumus, un šobrīd tas ir izdarīts. Tas tika darīts tieši tādēļ, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību šajā vietā, jo ir skaidrs – vai tur ir oficiāli, vai nav oficiāli pasākumi, būs daļa iedzīvotāju, kas tāpat šajā dienā tur nāks.”

Covid-19 izplatības dēļ publiski pasākumi Uzvaras parkā nenotika jau pērn. Ņemot vērā cilvēku vēlmi pieminekli tomēr apmeklēt, policija arī šogad izstrādājusi plānu sabiedriskās kārtības nodrošināšanai.

“Šajā dienā un šajā vietā tiks regulēta apmeklētāju plūsma. Ar barjeru palīdzību būs ierobežots šis laukums, lai cilvēki, kas ieradīsies noliktu ziedus, veiktu šo īso darbību un atstātu notikuma vietu, un nepulcētos,” skaidroja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Arī pašvaldībā vērš uzmanību, ka sociālajos tīklos izskanējusī informācija par to, ka piemineklis būs pilnībā slēgts un norobežots, neatbilst patiesībai.

“Tā nav taisnība. Piemineklis būs norobežots, lai nodrošinātu epidemioloģiskās prasības, drošību un kārtību, taču pieejams tas būs un ziedus varēs nolikt. To varēs darīt organizētā veidā,” skaidroja Vidauskis.

Galvenais šīs pretrunīgi vērtētās dienas pasākumu organizators vairākus gadus ir 9. maija biedrība. Tās pārstāvji apliecināja, ka publiskus pasākumus organizēt nav plānots, taču esot iecere sarīkot piketu, kurš būs kā piemiņas pasākums.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, pašvaldība un kārtības sargi aicina cilvēkus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību 9. maijā apmeklēt Uzvaras parku.

2 komentāri