Cilvēkiem virs 25 gadiem rekomendē izmantot “Moderna” vakcīnu. Kā to skaidro eksperti?

7 komentāri

Pašmāju eksperti nākuši klajā ar jaunām rekomendācijām attiecībā uz vakcīnu lietošanu. Proti, turpmāk visiem iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē vakcinēties ar “Moderna” potēm, kurām esot visnoturīgākā aizsardzība pret vīrusu. Ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību, šī rekomendācija īpaši attiecas uz senioriem.

Eksperti norāda, ka “Moderna” vakcīnas šobrīd gan pētījumos, gan reālās dzīves datos no vairākām valstīm uzrāda laika ziņā visnoturīgāko aizsardzību pret Covid-19 pēc pilna vakcinācijas kursa noslēgšanas.

Lasi vēl – Vakcinācijas nodaļa iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē ”Moderna” vakcīnas

“Joprojām “Moderna” ir līderos augstākajos efektivitātes procentos gan pret nāvi, gan simptomātisku saslimšanu un hospitalizāciju. Un tas ir loģiski, jo šīs vakcīnas deva ir lielāka jau primāri,” norāda Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Tādēļ šajā brīdī, kad Latvijā plosās pandēmija un daudzi iedzīvotāji vakcinējas novēloti, Veselības ministrijas Sabiedrības vakcinācijas darba grupa rekomendē visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem kā pirmo devu iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma, izmantot tieši šā ražotāja vakcīnas, lai aizsardzību iegūtu ātrāk un tā būtu noturīgāka. Īpaši tas attiecināms uz senioriem.

“Tagad, kad mums Covid-19 vīruss ir visapkārt, visās šķirbiņās un tā bīstamība ir visaugstākā, saņemt pirmo devu ar “Modernu”. Tā nav pasaules rekomendācija, bet mēs meklējam katru variantu, kā pēc iespējas ātrāk pārtraukt ķēdi un cilvēkus pasargāt,” teic Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja.

Turklāt ”Moderna” vakcīnai joprojām nav nepieciešamības pēc trešās devas, jo efektivitātes rādītāji pēc otrās devas aizvien saglabājas stabili. Tādēļ tieši šo vakcīnu rekomendēts izmantot arī par balsta poti, īpaši tiem iedzīvotājiem, kuri līdz šim vakcinēti ar vienreizējo “Janssen” poti.

Zavadska vienlaikus norāda, par aizsardzību pret Covid-19 nav jābūt bažām tiem, kuri šobrīd potēti ar citām vakcīnām: “Tie, kas ir saņēmuši kādreiz “Astra Zeneca”, “Pfizer” vakcīnu un viņiem vēl nav pagājuši seši mēneši vai viņi tuvojas sešiem mēnešiem, joprojām efektivitātes dati pasaulē un arī Latvijā pret hospitalizāciju, pret smagu gaitu un nāvi, saglabājas augsta.”

Savukārt jauniešu, vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai, joprojām rekomendē izmantot “Pfizer” ražotās potes.
7 komentāri