4 komentāri
Cilvēkiem neslēpta interese par ASV kaujas mašīnām, kas šķērso Latviju
Foto: Uldis Āboliņš, LNT

Kā zināms, šodien un rīt, 23. martā, Latviju šķērso vairāk nekā 40 dažāda veida militārās tehnikas vienību, tostarp 20 bruņumašīnas Stryker, kas ASV 2. kavalērijas pulka mācību maršā Dragoon Ride no Igaunijas dosies uz Vāciju.

Militārā transporta kolonna jau pirms kāda laika ir sasniegusi Latvijas teritoriju, izbraukusi cauri Ainažiem un sasniegusi Saulkrastus. Pārbrauciena laikā kolonna apstājās dažās no apdzīvotājām vietām, un vietējiem iedzīvotājiem un interesentiem ir iespēja apskatīt draudīgās kaujas mašīnas tuvāk. Interese ir neviltota, un ASV karavīri ļauj arī mazajiem ierāpties bruņumašīnās, lai kaujas mašīnas varētu apskatīt vēl tuvāk.

Mācību marša Dragoon Ride ietvaros notiek tehnikas izstāde, kas dod iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par ASV karavīru mācībām Latvijā.

Šodien, 22. martā, militāro tehniku varēs apskatīt:

  • Jelgavkrastos stāvvietā pie krustojuma E69 – Liepupe no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.45
  • Saulkrastos Ainažu un Akācijas ielas krustojumā, Ainažu un Raiņa ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Murjāņu ielas krustojumā no plkst. 13.30 līdz plkst. 15.00
  • Rīgā pie lielveikala Maxima XXX A. Deglava ielā 67 un Rīgas Pasažieru terminālā pie Vanšu tilta no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00.

23. martā:

  • Iecavā pie Iecavas vidusskolas un pie degvielas uzpildes stacijas Astarte Rīgas ielā no plkst. 8.00 līdz plkst. 9.00.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl