Cilvēkiem atsakoties vakcinēties, Krievijā strauji pieaug saslimstība ar Covid-19

14 komentāri
Cilvēkiem atsakoties vakcinēties, Krievijā strauji pieaug saslimstība ar Covid-19
AFP/SCANPIX

Amatpersonas Krievijā vairs cilvēkus nelūdz, bet pieprasa iet vakcinēties pret Covid-19, jo pandēmijas radītais posts veselības sistēmai tuvojas kritiskai robežai – jau 150 000 saslimušo ārstējas slimnīcās un ik dienas pieaug arī mirušo skaits, vēsta TV3 Ziņas.

Aizvadītās 24 stundas Krievijā bijušas ar lielāko mirušo skaitu kopš pandēmijas sākuma 2020. gada pavasarī. 652 cilvēki zaudējuši dzīvību, taču desmitiem tūkstoši ar dažādām sekmēm cīnās slimnīcās. Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško pavēstījis, ka kopumā valstī ir ap 180 000 gultu, kas atvēlētas Covid pacientiem – 150 000 šobrīd ir aizņemtas.

Sergejs Laptinskis, Maskavas reģiona slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas galvenais ārsts

“Es vēroju pacientu skaitu, vēroju viņu slimības gaitu… Īsumā – cilvēkiem ir jādodas vakcinēties! Atvainojiet…”

Arvien vairāk reģionos, iestādēs un sektoros tiek noteikta obligāta vakcinācija – prakse, kas citur pasaulē lietota reti. Tomēr jaunāko aptauju dati vēsta, ka vidēji 60% cilvēku atsakās vakcinēties. Līdz šim Krievijā pilnu vakcinēšanās kursu pret Covid-19 izgājuši vien 12% cilvēku.

Skaidrs kā diena – izpildīt mērķi – 60% cilvēku vakcināciju pret Covid-19 līdz septembrim – Krievijā ir teju neiespējami. 29. jūnijā telekanāls “Doždj” ziņo, ka šis mērķis jau krietni samazināts – līdz 30%. Valdības preses dienests gan to noliedza.

Centienos palielināt vakcinācijas jaudu tiek atvērti ar vien jauni punkti, kur saņemt potes. Jaroslavļā potēties var cirka ēkā, pilsētas centrā. Pēc potes – cirka biļete par velti.

Nadežda Korzina, Jaroslavļas reģionā Veselības departamenta direktora vietniece

“Cirks tika izvēlēts speciāli. Tas atrodas centrā, te garām dodas cilvēki, tam ir viegli piekļūt. Varam vakcinēt daudzus.”

“Vakcinācijas centrs atvērts tieši šodien, tam viegli piekļūt pašā centrā,” stāsta Jaroslavļas iedzīvotāja Anna Orjola.

“Es jūtos kā cilvēks no nākotnes. Es saprotu, ka vakcinēties ir svarīgi, noderīgi, tāpat jau citu variantu nav,” uzskata Jaroslavļas iedzīvotāja Olesja,

Patlaban smagākā situācija un visvairāk saslimušo tieši lielajās pilsētās – Maskavā un Sanktpēterburgā. Tur arī durvis ver jauni vakcinācijas punkti. Savukārt iekštelpās ieturēt maltīti vai malkot dzērienus no pirmdienas drīkst tikai ar digitālo sertifikātu.

“Es domāju, ka šie noteikumi palīdzēs, tomēr tas viss sākās tik pēkšņi. Daudzi cilvēki vēlējās vakcinēties, vienkārši nepaspēja. Tagad viņiem liegta ieeja šeit,” spriež bāra apmeklētāja Ņina Ļeonova.

“Pie mums šajā dienas stundā parasti ir pilns. Šodien gan bija vien 10 cilvēku. Parasti šeit brīvu vietu nav,” novērojis bārmenis Andrejs Popovs.

Uz pasaules kartes Krievija izceļas ar piekto lielāko inficēšanās gadījumu skaitu. Nemierīgas kļūst arī Eiropas valstis. 29. jūnijā stājas spēkā Vācijas aizliegums valstī iebraukt krievu tūristiem, neskatoties uz to, vai persona ir vakcinējusies vai ne.

14 komentāri