Cilvēki steidz pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm: kāda sieviete rindā iestājusies jau ceturtdien

2 komentāri
Cilvēki steidz pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm: kāda sieviete rindā iestājusies jau ceturtdien
Ieva Vārna/ LNT Ziņas

Sestdien, 3. martā, vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā izveidojušās garas rindas pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm, kuras varēs iegādāties no plkst.11.

Kā novēroja LNT Ziņas, biļešu tirdzniecības vietā, kas atrodas Dzintaru koncertzālē, izveidojusies gara rinda. Kā LNT Ziņām stāsta kāds aculiecinieks, cilvēki rindā sarunājas un min, ka neesot gatavi stāvēt rindā piecas stundas.

Aculiecinieks

Cilvēki rinda sarunājas, ka neesot gatavi stāvēt piecas stundas, citi zina teikt, ka sistēma lēni strādājot vai uzkārusies. Rinda virzas uz priekšu tikai tad, kad kāds neiztur un to pamet. Tie, kuri ir kases apsildāmajās telpās, tiem siltāk. Un rinda stāvošie spriež – nez vai strādā viena vai divas kases, nekādas papildus informācijas nav, visi kaut ko baumo un gaida.

Tāpat aculiecinieks stāsta, ka stundas laika apkalpoti 10 cilvēki. Kāds no rindā stāvošajiem esot minējis: “Ja gribat gaidīt – bezcerīgi”. Pēc aculiecinieka stāstītā, esot problēmas ar biļešu tirdzniecības sistēmu, tādēļ viss notiekot lēnu.

Video – biļešu tirdzniecība

Savukārt, kā LNT ziņas novēroja Lielvārdes Kultūras namā – tur ap plkst. 13.50 rindā gaida aptuveni 50 cilvēku. Toties Siguldā izveidota paštaisīta rindas kārtība pēc numuriem.

Biļešu tirdzniecības vietā VEF Kultūras pilī ap plkst.10 rindā pēc svētku biļetēm gaidīja daži simti cilvēku. Rinda meta lokus līdz pat nama ārdurvīm un atnākušie pieļāva, ka rindas jaunpienācējiem ēkas iekšpusē vietas gaidīšanai vairs nepietiks.

VEF Kultūras pilī rinda sākusi veidoties vakar ap plkst.16, kad gaidīšanu pēc biļetēm sākusi kāda kundze. Līdz plkst.23 rindā sastājušies aptuveni 20 cilvēki, kuri nakti pavadījuši, sildoties automašīnās, bet daži arī nīkšanu un salšanu nav izturējuši, tāpēc aizgājuši prom.

Kultūras pilī rindu veido dažāda vecuma cilvēki. Starp pacietīgākajiem gaidītājiem ir arī kāda sieviete no Turcijas, kurai vīrs esot latvietis. Viņa rindā stāvot kopš vakardienas.

Tikmēr pie Dailes teātra kases rindā pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm stāv 150-200 cilvēku. Ap plkst.10 gaidītāji tika palūgti atstāt iekštelpas, lai tās varētu uzkopt. Pacietīgākā gaidītāja apgalvoja, ka biļetes gaida jau ilgāk nekā divas diennaktis – kopš ceturtdienas plkst.6.

Atšķirībā no VEF Kultūras pils, Dailes teātrī pēc nacionālo svētku biļetēm sanākuši vairāk vecāka gadagājuma ļaudis. Vairāki cilvēki apgalvoja, ka plāno pirkt biļetes uz vairāk nekā vienu Dziesmu un deju svētku pasākumu.

Pie Dailes teātra ieradies arī kāds zemessargs no Zemessardzes 19.bataljona, kurš rindā stāvētājus cienā ar siltu tēju un cepumiem. Daudziem arī pašiem ir līdzi savi termosi un krēsli, kur apsēsties. Tikmēr tirdzniecības centrā “Spice” rindā pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm gaida ap 120 cilvēku. Tur cilvēki pēc pašu iniciatīvas ieviesuši pierakstīšanos rindā, ar ko daži gan nav īsti apmierināti. Arī šajā vietā cilvēki pēc biļetēm gaidījuši jau naktī.

Kā novēroja LETA, Dziesmu un deju svētku biļešu kārotāju rinda izveidojusies arī Rīgas kongresu namā. Arī tur cilvēki rindā stāvēja jau naktī.

LNT Ziņas jau vēstīja, ka rindas pie biļešu kasēm izveidojušās jau piektdienas vakarā, kad ar tējām, uzkodām un segām iedzīvotāji plānoja šo nakti pavadīt pie biļešu kasēm, lai iegādātos Latvijas simtgades Dziesmu svētku biļetes.

Kā internetā vēsta aculiecinieki, garas rindas pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm izveidojušās arī citviet Latvijā. Vairākās vietās cilvēki pēc pašu iniciatīvas ieviesuši pierakstīšanos rindā un katram jaunpienācējam dala kārtas numurus.

2 komentāri