Cilvēki steidz gatavoties pavasara dārza darbiem

0 Komentāru

Visi tie Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir mazdārziņi, drīz vien sāks rušināties savās dobēs. Šobrīd veikalos un tirgos liela piekrišana ir dārzeņu un puķu sēklām, specializētajos veikalos veidojas pat garas rindas.

Pēdējo gadu tendence – arvien vairāk zaļo pirkstiņu īpašnieku diedzē uz palodzēm dažnedažādu diedzējamos asnus.

Ilona dzīvo privātmājā, un tas ļauj rušināties piemājas dārzā. Ik gada rituāls: pavasara pirmajā mēnesī aizbraukt uz Centrāltirgu pakaļ sēklām.

Tomātu, gurķu, paprikas sēklas pieprasītas pašlaik visvairāk. Arī dažādu puķu. Pārsvarā sēklu cenas ir palikušas iepriekšējā gada līmenī.

Sēklas bieži vien tiek pirktas arī tāpēc, lai diedzētu tās mājās. Diedzējamās sēklas un graudi ne tikai bagātina uzturu, bet arī spēcina veselību. Tie ir arī labs līdzeklis depresijas mazināšanai un īpaši noderīgi tumšajos gadalaikos, kad ir maz saules, tieši tāpēc pēdējos gados sēklas iegādājas arvien biežāk, stāsta Centrāltirgus Dārzeņu paviljona sēklu pārdevēji.

Dainis Vītols
Centrāltirgus Dārzeņu paviljona sēklu pārdevējs

Cilvēkiem ir interese, grib būt veseli. Pirmajā vietā diedzētām sēklām ir redīsi, brokoļi. Jaunākā paaudze intensīvāk pērk.

Tikmēr lielveikalos pieprasītas ir ne tikai diedzētās sēklas, bet arī paši dīgsti un mikrosalāti. To pārdošanas apjoms, piemēram, “Rimi” veikalu tīklā, martā ir palielinājies par 20%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn.

Dace Preisa
“Rimi Latvia” pārstāve

Situācija ir tāda, ka viņus izpērk dienas laikā, šobrīd kā reiz gaidām jauno pievedumu, jo cilvēki interesējas par šiem produktiem. Pieprasījums ir pēc visa, kas ir sortimentā – vai tie būtu redīsu vai kressalātu, vai saulespuķu, vai jebkuri šie asni un dīgsti.

Taču tie, kuri vēlas paši pievērsties sēklu diedzēšanai un sapņo pārvērst savu palodzi par vitamīnu oāzi, jāņem vērā daži noteikumi. Katrai sēkliņai un graudam ir mazliet atšķirīgs diedzēšanas ilgums un izmantojums. Visvieglāk var izdiedzēt redīsu sēkliņas, kviešu graudus un Ķīnas pupiņas. Ja nav pieredzes, ieteicams sākt tieši ar šīm pieticīgākajām, kas sadīgst divu līdz trīs dienu laikā.

0 Komentāru