Cilvēki norūpējušies, ka gulbji varētu iesalt ledū

Komentāri

Kad gaiss atdziest līdz ziemai raksturīgiem mīnusa grādiem, tad salst ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ļaudis ir nobažījušies, ka tik ļoti skaistie gulbji var nonākt nāves briesmās.  

Ņina katru dienu nāk uz Ķengaraga promenādi ar baltmaizes klaipiņu rokās. Vismaz vienu reizi dienā, ja sanāk, tad divas reizes. Gan pa dienu, gan vakarpusē. Sievietei ļoti patīk gulbji. Viens lielais gulbju papus un 11 nu jau teju vai pieaugušie bērni. Jo laiks kļūst aukstāks, jo vairāk Ņina uztraucas par saviem acuraugiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un ne jau tikai Ņina satraucas, ka gulbji, kuri augu dienu pavada ūdenī, var vienkārši iesalt aizsalstošajās upēs un ezeros un tā arī nomirt. Skaisto putnu ir žēl daudziem, un, sākoties ziemai, gan ornitologi, gan ugunsdzēsēji saņem daudzus zvanus, kas ziņo par iesalušiem gulbjiem. Glābēji nevar uz šādiem izsaukumiem nebraukt, tāpēc vienmēr brauc lūkot un kaut ko darīt. Tikmēr ornitologi notiekošo sauc par cirku.

Ugunsdzēsējs – glābējs Juris Blūzmanis stāsta, ka šajās brīvdienās bijuši deviņi izsaukumi par iesalušiem gulbjiem, nevienā no tiem satraukumam nav bijis pamata.

Iesalt ledū reāli varot tikai jaunie, tātad pelēkie gulbji, taču viņu darbība līdz ar to par to liecinās. Proti – viņi cīnīsies, lai atbrīvotos, nevis gulēs, galvu mierīgi aiz spārna aizlikuši. Tāpēc gan ornitologi, gan glābēji aicina cilvēkus – mazliet pavērot putnu, nevis uzreiz ņemt rokās telefonu, jo, kamēr ugunsdzēsēji darbosies ar veselo gulbi, citur viņu palīdzība var būt nepieciešamāka.

Tāpat laikā, kad lielajiem un skaistajiem putniem jādodas prom no Latvijas, viņus iesaka nebarot, lai viņi, vienkārši sakot, – nepierastu un nepārdomātu. Barot viņus drīkst tikai Ķengaragā, jo netālu ir vienmēr neizsalstošs ūdens, kur viņi, pieēdušies cilvēku doto maizi, var dzīvot.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl