Katrs piektais pacients ignorē pierakstu pie ārsta

9 komentāri

”Iemesli dažādi – nepaspēju paņemt nosūtījumu no ģimenes ārsta, nevaru atbraukt – man ir darbs, pamainījušies apstākļi mājās, cilvēki nemin, bet principā var noprast, ka nav naudas,” atzīst Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Informācijas centra vadītāja Larisa Kirsone.

Ir daļa pacientu, kuri vizītē pie ārsta netiek darba dēļ, ir tādi, kuri tajā laikā ir aizbraukuši no valsts, bet nereti ir gadījumi, kad diemžēl pacientu uzveikusi slimība un viņš savu rindu nav sagaidījis, stāsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēnesī aptuveni 1200 cilvēku par spīti atgādinājumiem tā arī neierodas pie ārsta. Visilgāk rindā jāgaida uz magnētiskās rezonanses izmeklējumu, ja pērn tas vēl bija aptuveni četrus mēnešus, tad šogad – jau sešus, un patlaban notiek pierakstīšanās uz izmeklējumiem nākamā gada aprīlī.

Brīvās vietas tiek aizpildītas, veicot izmeklējumus stacionētajiem pacientiem.

Piemēram, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā līdz decembra sākumam uz ārstu konsultācijām un izmeklējumiem bez brīdinājuma nav ieradušies gandrīz 33 tūkstoši pacientu. Pērn visa gada laikā tie bija teju 36 tūkstoši. Trīs gadu laikā šāda tendence ir gandrīz nemainīga arī par spīti tam, ka bērnu vecākiem slimnīcas darbinieki dažas dienas pirms vizītes zvana vai sūta īsziņu. Bērnu slimnīcā norāda, ka ārstiem šāda situācija rada dīkstāvi, bet citi pacienti turpina gaidīt rindā uz tā paša ārsta vizīti.

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

 • BABA
 • m
  0 0 0

  m

  Aiziet jau var,bet kāda jēga,ja zāles tik nenormāli dārgas,ka tāpat nevar daudzi nopirkt,un ja vēl kas cits vajadzīgs?Tāpēc tik daudzi vienkārši spiesti ļauties Dieva varai nevis medicīnai,kura vairs nav vienkārši pieejama.
 • vecais
  0 0 0

  vecais

  Nejau visi dzivo Riga ,,ir problemas ar aizklusanu un atgriezsties ari ,no lauku nomaliem novadiem ir vaidziga vesala diennakts ..

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl