Cilvēki neapdomīgi riskē, šķērsojot dzelzceļu

Pievienot komentāru

Šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā negadījumi uz dzelzceļa prasījuši jau septiņu cilvēku dzīvības, bet vēl trīs cilvēki guvuši traumas – tā liecina VAS “Latvijas dzelzceļš” dati (LDz). Tikmēr pērn reģistrēti 30 dzelzceļa negadījumi – no tiem 70% bija letāli.

Skaties.lv komanda sadarbībā ar LDz veica eksperimentu, kurā tika konstatēts, ka, neņemot vērā skaudro statistiku, liela daļa iedzīvotāju bezatbildīgi riskē, neievērojot drošus dzelzceļa šķērsošanas noteikumus. Cilvēki, kurus pie dzelzceļa pārbrauktuves aptaujāja Skaties.lv komanda, arī atzina, ka cīņā ar vilcienu nebūtu līdzvērtīgs partneris.

Atceries – cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga — vilciens ir smagāks un ātrāks!

Nolūkā samazināt negadījumu skaitu uz dzelzceļa un pievērst sabiedrības uzmanību drošības jautājumiem LDz ik gadu īsteno drošības kampaņas sabiedrības informēšanai un izglītošanai. Šogad kampaņas mērķis ir vērst uzmanību uz to, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga. Kampaņas laikā īpaši tiks uzrunāti iedzīvotāji, kas nereti pārvērtē savas spējas ”cīņā” ar vilcienu.

Kā norāda LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners: “Kravas vilciena svars var sasniegt 6 000 tonnas, bet pasažieru vilciena – ap 1 000 tonnu. Tikmēr vilciena ātrums ir no 80 līdz 120 kilometriem stundā. Turklāt vilciena manevrēšanas spējas ir ierobežotas – tas nevar apbraukt šķērsli, bet lielā svara dēļ vilciena bremzēšanas ceļš ir no 200 metriem līdz pat vienam kilometram. Tāpēc, izskrienot vai izbraucot priekšā vilcienam, cīņa ir zaudēta!”

Pateicoties LDz īstenotajām satiksmes drošības kampaņām, desmit gadu laikā dzelzceļa negadījumu statistika ir samazinājusies. Taču joprojām, neievērojot vai ignorējot drošības noteikumus, ik gadu iet bojā vai tiek ievainoti vairāki desmiti cilvēku. Cilvēki ir pārdroši un nereti dzelzceļa tuvumā izaicina ne tikai vilcienu, bet galvenokārt jau paši savu likteni.

“Pats vienkāršākais un arī galvenais nosacījums, lai nenonāktu traģiskā situācijā, ir, pirms šķērsot sliedes, paliecināties, vai netuvojas vilciens – paskatoties pa labi un pa kreisi,” papildina D. Zvaners.

LDz kampaņas ietvaros atgādinās drošas dzelzceļa šķērsošanas noteikumus, uzsverot, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās, ievērojot drošības principus.

Vairāk par LDz drošības kampaņu lasi te: www.dzirdiredzidzivo.lv.