10 komentāri

Sīrijas bēgļi Latvijā pastrādās noziegumus un izvaros sievietes, – tik emocionāli sakāpinātā gaisotnē, izsakot bailes no Sīrijas bēgļiem, sestdienas, 17. oktobra, rītā Vecumnieku tautas namā notika viena no Latvijā pirmajām, tā dēvēto, “vienkāršo iedzīvotāju” domu izteikšana par bēgļu uzņemšanu.

Pussimts dažāda vecuma cilvēku nobalsoja ”pret” patvēruma meklētāju uzņemšanu un aicināja Vecumnieku novada domi ņemt vērā šo negatīvo nostāju brīdī, kad pašvaldībai nāktos uzņemt bēgļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vietējie iedzīvotāji pauda nepatiku par, viņuprāt, sociālo netaisnību, ka bēgļu sociālais pabalsts būs lielāks nekā pašiem latviešiem pienākošās summas.

Māris Edvīns-Pētersons, Vecumnieku novada iedzīvotājs: 

Bēgļiem piedāvā finanses, bet pašu iedzīvotājiem naudas nav – ne medicīnai, ne izglītībai, ne pensionāriem. Bet bēgļiem, lūk, nauda ir!  Tie ir labākas dzīves meklētāji, un nav neviena argumenta, lai mēs šos bēgļus šajā konkrētajā brīdī uzņemtu. Ne mēs esam tam gatavi, ne vispār tam ir kāds mērogs dots, kur ir robežas, cik viņi te būs galu galā – simts, tūkstotis, miljons, divi, desmiti.

Vecumnieku iedzīvotājus nemulsināja, ka tikšanos rīkoja skandalozais ”pērkoņkrustietis” un, tā sauktais, nacionālradikālis Igors Šiškins. Viņiem galvenais bijis sarunas no virtuves beidzot iznest publiski, turklāt tajā vēl noklausījās novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis un atsevišķi deputāti.

I.Šiškins jau no paša sākuma sanākušajiem neļāva izteikt atbalstu patvēruma meklētāju uzņemšanai. Saturs bija vienos vārtos – pret. Mērķis bija dokumentēt šo “pret” balsojumu, lai Vecumnieku novada domē to iesniegtu kā iedzīvotāju nostāju. Pēc I.Šiškina teiktā, deputātiem tā būšot jāņem vērā tajā brīdī, kad pie pašvaldības durvīm klauvēs bēgļi vai uzrunās Iekšlietu ministrija ar aicinājumu pieņemt patvēruma meklētājus.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl