Cilvēki Latvijā kļūst arvien agresīvāk noskaņoti

4 komentāri

21. septembris kopš 2001. gada pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas iniciatīvas tiek atzīmēta kā Starptautiskā miera diena.

Tikmēr nesen veikta SKDS aptauja liecina – cilvēki Latvijā kļūst arvien agresīvāk noskaņoti. Kā to skaidrot un – kā pārvarēt?

Madara ar boksu nodarbojas nepilnu gadu – pirms tam viņai bija grūti savaldīt savas emocijas, viegli varēja uzsprāgt. Tagad emocijas izlādē boksa treniņos.

Pēdējā laikā boksu izvēlas arvien vairāk cilvēku, stāsta treneris Romāns Vēvers. Un dara to ne vien lai mācētu sevi aizsargāt, bet arī lai atstātu ringā negatīvas emocijas, kuras sakrājas mūsu aktīvajā un stresa pilnajā dzīvē.

 

”Māmiņu kluba” vadītāja Sandija Salaka spēku gadus spēku un radošo iedvesmu smeļas vadot jogas nodarbības. Tas palīdz atbrīvoties no sakrājušām pa dienu emocijām. Viņasprāt, jāatrod sev tuvākā sirdslieta.

Cilvēki kļūst arvien agresīvāk noskaņoti, liecina nesen veikta pētījumu aģentūras SKDS aptauja. Iepriekš agresivitātes līmenis sabiedrībā bija krities, bet šogad tas audzis, sasniedzot jaunu rekordu. Eksperti norāda-Visbiežāk agresiju provocē dažādu problēmu kopums, kur liela nozīme ir ārējiem notikumiem un tam, kā cilvēks uztver konkrēto situāciju, savu viedokli pauž sociālais psihologs Ivars Austers.

Savā mūžā cilvēki bieži sastopas ar dažādām agresijas izpausmēm. Ģimenē, sabiedriskās vietās un darba kolektīvos, uz ielas, pie auto stūres. Sākumā to mēģina noslāpēt, nerisinot un nedomājot par iemesliem, bet sakrājoties, pietiekot ar nelielu pilienu, lai uzsprāgtu.

Eksperti iesaka neuzvilkties un mācēt saskaitīt līdz 10, lai agresijas izpausmes nenāktu virsū. Var apgūt elpošanas tehniku – Sandija Salaka iesaka 10 pabūt ar sevi un mierīgi paelpot.

Arī boksa klubu Latvijā kļūst arvien vairāk, tur izlādēties un atbrīvoties no negatīvām emocijām var diezgan ātri. Galvenais sākt.

4 komentāri