Cilvēki krītot lauž rokas, kājas un pat mugurkaulu

0 Komentāru
Cilvēki krītot lauž rokas, kājas un pat mugurkaulu
FOTO: LETA

Pusotras dienas laikā mediķi slimnīcās nogādājuši jau 25 cilvēkus, kuri smagas traumas guvuši paslīdot uz ielas. Turklāt oficiālā statistika tikai daļēji atspoguļo to, cik situācija ir traģiska. Ļoti daudzi uz ielām rokas salauzušie rokas pie mediķiem vēršas paši.

Sniegputeņi un atkušņi pēdējās dienās viens otru nomaina ar apskaužamu regularitāti, bet tas savukārt daudzas ielas padarījis gluži vai satiksmei nelietojamas. Vietās, kur sētnieks nav bijis, ietves klāj spīdīga ledus kārta.

Tādēļ arī Rīgas traumpunktos darba šobrīd ir ļoti daudz. Pagājušajā diennaktī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes slimnīcās nogādājušas 17 cilvēkus, kuri traumējušies paslīdot uz ielas. Vēl astoņi savainojušies šodien.

Rīgas 2. slimnīcas uzņemšanas nodaļā šodien darba ir pārāk daudz. Tās galvenais ārsts Jegors Kovaļevskis stāsta, ka galvenokārt pacienti traumpunktā nonāk ar roku vai kāju lūzumiem. Reizēm  neiztiek arī bez operācijām.

Lielākoties traumas paslīdot gūst pieaugušie vecumā no 40 gadiem, piemēram pēdējās diennakts upuri bijuši vecumā no 43 līdz 84 gadiem. Tomēr šorīt steidzoties uz skolu savainojušies arī vairāki bērni.

0 Komentāru