Cilvēki dāvina eksotiskus dzīvniekus, bet tad zvēriņi tiek pamesti likteņa varā

Komentāri

Pirmdien kazu nomainīs pērtiķis – proti, 8. februārī pulksten 16.39 pēc austrumu kalendāra sāksies Ugunīgā pērtiķa gads. Tam īpašu nozīmi piešķir arī daļa Latvijas iedzīvotāju, tāpēc Rīgas zoodārzā šo ziņu sagaida ar bažām, jo cilvēki šā iemesla dēļ mēdzot dāvināt viens otram eksotiskos dzīvniekus, taču tad, kad ar uzdāvināto čūsku vai pērtiķēnu netiek galā, cilvēki dzīvniekus atstāj zoodārzā.

Zoodārza darbinieki atzīst, – pērtiķis nav piemērots kā mājdzīvnieks. “Nekad neiegādājieties pērtiķi mājās, nekad! To, pirmkārt, aizliedz Latvijas likumdošana. Otrkārt, tās ir svētas šausmas – pērtiķis mājās – tas ir milzīgs bardaks, viss saplēsts un, treškārt, milzīga smaka,” īsumā pērtiķi kā mājdzīvnieku raksturo Māris Lielkalns, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Taču zoodārzā, kur par šiem dzīvniekiem rūpējas profesionāļi, pērtiķu raksturs var mainīties uz labo pusi. To labās īpašības ir: pērtiķi ir darbīgi, aktīvi, radoši, jautri, viltīgi un gudri. Laikam šo rakstura īpašību dēļ austrumos pērtiķis tiek pielīdzināts dievībai un Indijā ne tikai govs, bet arī šis dzīvnieks ir celts svēto godā.

Video!

Lasi vēl