Komentāri
Cilvēki asinis ziedojuši aktīvāk nekā pērn, tomēr atsaucība mazinās
FOTO: LETA

Arī otrajā jūlija nedēļā cilvēki asinis ziedojuši vairāk nekā pērn, tomēr atsaucība pamazām sarūk, informē Valsts asinsdonoru centrā (VADC). Jūlija otrajā nedēļā asinis ziedot bija atnākuši 1182 cilvēki jeb vidēji dienā – 169 donori. Salīdzinot ar pagājušā gada otro jūlija nedēļu, asinis ziedot bija atnākuši par 151 cilvēku jeb 14,6% vairāk. Vidēji dienā nepieciešams, lai asinis ziedotu 150 cilvēki.

Tomēr, kā norāda centrā, tas ir par 142 cilvēkiem mazāk nekā šī gada jūlija pirmajā nedēļā, kad asinis vidēji dienā noziedoja 189 cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā jūlija pirmajās divās nedēļās asinis noziedoja par 236 cilvēkiem jeb 10,4% vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā.

Līdzīgi kā iepriekš vairāk ziedotāju ir Rīgā un Rīgas reģionā, ko nosaka arī lielāks iedzīvotāju skaits. Daudz ziedotāju ir bijis arī Latgales reģionā, kur aktīvi strādā VADC Latgales filiāles darbinieki.

Joprojām no atnākušajiem apmēram 10-15% cilvēku netiek pieņemti dažādu iemeslu dēļ, piemēram, saistībā ar vispārējām veselības problēmām, ērču kodumiem, zemu hemoglobīna līmeni asinīs.

VADC norāda, ka, pateicoties cilvēku atsaucībai, šogad arī vasarā izdodas nodrošināt pietiekamas asins rezerves, tomēr šobrīd nepietiekoši krājumi ir 0 asins grupai ar negatīvu rēzus faktoru un A asins grupai ar pozitīvu rēzus faktoru.

Jau ziņots, ka Latvijā asinis regulāri ziedo tikai 1,7% no tiem iedzīvotājiem, kuri to varētu darīt.

Lai nodrošinātu pastāvīgu asins krājumu papildināšanu un pilnībā nodrošinātu slimnīcu pieprasījumu, kā arī lai nebūtu jāatliek plānveida operācijas, VADC jūlija sākumā sāka kampaņu “Mums ir viena asinsrite”. Tās laikā ar televīzijas, radio un preses reklāmu palīdzību iedzīvotājiem tiks atgādināts, ka vajadzība pēc stabilām asins rezervēm var skart jebkuru cilvēku un asinis var ziedot trīs reizes gadā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl