Cilvēka bioloģiskais vecums var krietni atšķirties no pases datiem

1 komentārs

Cilvēka bioloģiskais vecums var atšķirties pat par vairākiem gadu desmitiem no dzimšanas gada, kāds ir ierakstīts pasē.

Kas ir bioloģiskais vecums, un kāpēc vieniem tas ir krietni lielāks par faktisko, bet citiem – ievērojami mazāks? Izrādās, lai to pētītu, izveidota vesela zinātnes nozare. Ne tikai novecošanās novēršanas dakteri, bet arī ģimenes ārsti seko līdzi atklājumiem. Izrādās, ka cilvēkiem ir tādi gēni, kas nosaka vecumu. Teorētiski – ja tos izmainītu, tad cilvēki varētu dzīvot pat 200 gadus, un tas būtu normāli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr, lai patiesi noteiktu bioloģisko vecumu, jāveic virkne dažādu analīžu. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis norāda, ka bioloģisko vecumu var mazināt ar aktīvu dzīvesveidu un nervu stresa mazināšanu, kas ir pirmajā vietā, kā arī uzturu. Tāpat nelietot atkarību izraisošas vielas, būt ne vien fiziski un sociāli aktīvam, kā arī daudz uzturēties svaigā gaisā.

Skaties video!

TOP komentāri

  • EIFR.
    0 0 0

    EIFR.

    šodien - nekur negribēju iet (ir jau 80.), saņēmos, izgāju ar nūjām, pārnācu laimīga... pat sārtums vaigos - veselīgs... smaids un smiekli (protams par sevi).... Kaut jums visiem tā būtu! Veiksmi jums!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl