Cik mazā mājā spētu dzīvot tu? Ielūkojies fotogrāfa Artūra Pavlova sīkmājā! Piedāvā SEB banka

Ja pavisam nesen katrs sapņoja par lielu un plašu mājokli kaut kur jūras vai ezera krastā, tagad arvien lielāku popularitāti iemanto minimālisms, proti, cilvēkiem parādās tendence no liekām mantām un platībām atbrīvoties vai gluži vienkārši neko sev apkārt neuzkrāt.

Pasaulē diezgan pazīstama ir kustība ar nosaukumu ”Tiny house” jeb sīkmāja, kura iestājas par kompaktām un viegli uzceļamām mājvietām. Šādā sīkā mājvietā pavisam noteikti nepietiks vietas milzīgam plazmas televizoram vai jaudīgai skaņas iekārtai, taču izgulēties un nodrošināt dzīves pamatvajadzības varēs tīri labi. Ja apkārt nav tik daudz vietas, nerodas arī vajadzība telpu ar kaut ko par visu varu aizpildīt, tādēļ dzīvot vienkāršāk nemaz vairs nav tik sarežģīti. Fotogrāfs Artūrs Pavlovs izvēlējies dzīvot mājā, kurā ir tikai pats nepieciešamākais, un atzīst, ka tas viņu disciplinēt, jo apaugt ar dažādiem priekšmetiem īsti nesanāk.

Kā izskatās īsta sīkmāja tepat Latvijā, skaties raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 18.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.