Cik liela ir iespēja, ka pavasarī gājputni Latvijā var izplatīt putnu gripu?

Komentāri

Eiropas valstīs turpina izplatīties putnu gripa. Vietās, kur tā konstatēta, tiek izkauti tūkstošiem mājputnu un ir noteikti stingri ierobežojumi, lai nepieļautu vīrusa tālāku izplatīšanos.

Putnu gripas vīruss ir konstatēts Vācijā, Polijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā. Šīs valstis, tāpat kā Latvija, ir putnu migrācijas ceļā, tāpēc tas rada pamatotu satraukumu, ka šī infekcija līdz ar gājputniem varētu nokļūt arī līdz mūsu valstij.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zemkopības ministrija šodien uz sarunu bija aicinājusi ornitologus, lai noskaidrotu, cik liela ir iespēja, ka pavasarī gājputni Latvijā var izplatīt putnu gripu.

Saimniecībās, kurās tiek audzēti mājputni, būs jāievieš stingri biodrošības pasākumi. Arī iedzīvotāji tiek aicināti informēt PVD par gadījumiem, kad tiek atklāti savvaļas putnu bojāejas gadījumi.

Līdz šim Latvijā putnu gripa nav atklāta.

Video: LNT Ziņu sižets

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl