Cik liela ir iespēja, ka pavasarī gājputni Latvijā var izplatīt putnu gripu?

Komentāri

Eiropas valstīs turpina izplatīties putnu gripa. Vietās, kur tā konstatēta, tiek izkauti tūkstošiem mājputnu un ir noteikti stingri ierobežojumi, lai nepieļautu vīrusa tālāku izplatīšanos.

Putnu gripas vīruss ir konstatēts Vācijā, Polijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā. Šīs valstis, tāpat kā Latvija, ir putnu migrācijas ceļā, tāpēc tas rada pamatotu satraukumu, ka šī infekcija līdz ar gājputniem varētu nokļūt arī līdz mūsu valstij.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zemkopības ministrija šodien uz sarunu bija aicinājusi ornitologus, lai noskaidrotu, cik liela ir iespēja, ka pavasarī gājputni Latvijā var izplatīt putnu gripu.

Saimniecībās, kurās tiek audzēti mājputni, būs jāievieš stingri biodrošības pasākumi. Arī iedzīvotāji tiek aicināti informēt PVD par gadījumiem, kad tiek atklāti savvaļas putnu bojāejas gadījumi.

Līdz šim Latvijā putnu gripa nav atklāta.

Video: LNT Ziņu sižets

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl