3 komentāri
Cik ilgā laikā, tavuprāt, policistiem jāierodas notikuma vietā pēc izsaukuma?
LETA

Sociālajos tīklos ik pa laikam var lasīt sašutušu iedzīvotāju ziņas, ka, viņuprāt, likumsargi ieradušies pārāk vēlu. Cik ilgā laikā jāierodas likumsargiem, ja uz ielas briest kautiņš vai notiek vardarbība, vai kas cits, kas liek garāmgājējiem un aculieciniekiem secināt – šeit jāsauc palīgā policija?

Pirms pāris dienām sociālajā tīklā Facebook mūziķe Laura Raila dalījās piedzīvotajā, kad viņa uz notikuma vietu izsaukusi likumsargus, taču tie, pēc viņas domām, ieradušies pārāk vēlu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Braucu uz mājām, un netālu pirms tām redzu vīrieti, kas grūsta un sit sievieti, neļauj viņai aiziet tālāk, zvanu policijai, nosaucu adresi… Paiet desmit minūtes, policijas vēl nav, bet vīrietis vēl aizvien grūsta sievieti… Zvanu vēlreiz, saku, ka viņi nogriezās šķērsielā, ka sievietei izdevās izmukt, bet vīrietis viņu panāca, paiet vēl astoņas minūtes, policijas vēl aizvien nav! Kā tā var būt, ka 18 minūšu laikā Jūrmalā nespēj ierasties policija? Sēdēju automašīnā un skatījos, vai viņš viņu nenosit, un vai policija atbrauks… Beigās sievietei izdevās aizmukt, bet policija tā arī neatbrauca!” Facebook raksta Laura Raila.

Komentējot šo gadījumu, policija skaidro – Jūrmalas iecirknī nudien 13. marta vakarā tika saņemts izsaukums par kādu vīrieti, kurš, iespējams, agresīvi izturas pret sievieti. Pēc izsaukuma saņemšanas informācija nodota policijas ekipāžai, kas izbrauca un veica apkārtnes apsekošanu, izbraukājot tajā skaitā tuvākās ielas. “Ekipāžai apsekojot apkārtni, tajā netika konstatētas aizdomīgas vai konfliktējošas personas. [..] Piemēram, šajā gadījumā izsaukums saņemts pulksten 21.38, un policijas ekipāža, izbraucot uz to,  veica tuvākās apkārtnes apsekošanu, jo uzreiz aizdomīgas personas netika konstatētas. Iespējams, tādēļ zvanītāja savā atrašanās vietā nav sastapusi policijas ekipāžu. Pulksten 22.10 ekipāža ziņoja par to, ka ir veikta teritorijas apsekošana un aizdomīgas personas nav konstatētas,” portālam Skaties.lv situāciju skaidroja policijas pārstāvji.

Jāpiebilst, ka citi ziņojumi par konfliktu vai vīrieša agresīvu uzvedību šajā laikā netika saņemti, un policijā arī nav saņemti iesniegumi, kas saistīti ar minēto notikumu.

Cik ilgā laikā policijai ir jāierodas?

“Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem reaģēšanas laiks uz šādiem izsaukumiem, respektīvi, ierašanās uz izsaukumu, ir pieļaujama 15 minūšu robežās, bet tālāko policijas darbību ilgums var būt atkarīgs no konkrētās situācijas,” portālam Skaties.lv skaidro Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Savukārt, ja persona ziņo par konfliktu vai notikumu, kurā iesaistītas citas personas, ne vienmēr policija vispirms dodas tieši pie izsaucēja, bet cenšas uzreiz konstatēt konkrētās konfliktējošās personas, apsekojot apkārtni, kas diemžēl neizdevās arī iepriekš minētajā gadījumā, par kuru rakstīja mūziķe L. Raila.

TOP komentāri

 • Gatis Klavins
  0 0 0

  Gatis Klavins

  Sēdēju mašīnā un skatijos.... vēl pafilmēt varēji. Varbūt iegūtu popularitāti you tube.
 • ...
  0 0 0

  ...

  Policijai jāierodas operatīvi jebkurā no situācijām. Pēc pieredzes saku, ka izsaukums bija nepieciešams nekavējoties, lai sieviete ar suni (kurš uzbruka mums), nepaspētu tālu aizmukt. Rezultātā gaidīju Rīgas mikrorajonā 40 minūtes. Uzskatu, ka tas ir neoperatīvi, ja diendienā patruļas visu laiku patrulē šajā rajonā.
  Bet policijas darbu kopumā paslavēju, pēc atbraukšanas, tālākā rīcība bija ļoti operatīva un atsaucīga. Tikai tā gaidīšana..
 • lelle

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl