Komentāri

Saistībā ar gaidāmo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” pastāv nedrošība divos jautājumos, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

Viņa skaidro, ka nedrošība saskatāma divos gadījumos. Pirmkārt, nav skaidrs, kāds būs pilsoņu statuss pēc “Brexit”. Otrkārt, nedrošību rada arī tas, ka Lielbritānijas ekonomika ir nedaudz palēninājusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Baiba Braže
Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē

Neapšaubāmi nedrošība pastāv. Nedrošība ir divējāda – viens ir saistīts ar to, kāds būs pilsoņu statuss pēc Lielbritānijas dalības beigām ES, jo tomēr izmaiņas, visticamāk, būs. Tiek runāts par dažādiem reģistriem. Otrā daļa – Lielbritānijas ekonomika, pēc visiem datiem, ir nedaudz sabremzējusi, inflācija ir pieaugusi, valūtas vērtība kritusies.

Vienlaikus Braže min, ka Lielbritānija jau paudusi savu nostāju imigrantu jautājumā.

Baiba Braže
Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē

Esam priecīgi, ka gan Lielbritānijas valdība, gan Latvijas valdība un ES līderi ir pateikuši, ka pilsoņi ir prioritāte, un šajā jautājumā ir vislielākais progress. Lielbritānijas valdība ir skaidri pateikusi, ka ES pilsoņi tai ir vajadzīgi, jo tur strādā un dod savu labumu. Latvijas valdībai interesē, lai tiktu ievērotas pilsoņu intereses un tiesības, bet lai nepazustu saistība ar Latviju.

Lūgta raksturot Lielbritānijā strādājoša latvieša “vidējo” koptēlu, vēstniece norāda, – kopumā latvieši ir strādīgi un nav lieli problēmu cilvēki, taču atsevišķos gadījumos no Latvijas Lielbritānijā iebraukuši arī noziedznieki, bet tie esot izņēmuma gadījumi.

Tāpat Braže stāsta, ka “Brexit” kontekstā Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē ir izveidojusi dialogu gan ar latviešu kopienām Lielbritānijā, gan arī arī britu iestādēm, lai meklētu risinājumus dažādiem jautājumiem.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl