Cik domu dienā skraida mūsu galvās? Uzzini, kāpēc svarīgi attīrīt prātu! Piedāvā SEB banka

Ikdienā mēs mēdzam nemitīgi pārslēgties no viena uzdevuma pie cita, pat īsti nekādā veidā neiepauzējot. Sievietes vispār varot brīvi nodarboties ar multitāskingu, un tas arī nozīmē, ka četrreiz saspringtāk strādā galva. Un arī atpūšoties bieži vien izvēlamies uztvert kaut kādu informāciju, kaut gan pašiem varbūt šķiet, ka tā taču tikai izklaide un tāpēc neskaitās!

Patiesībā ir jāatpūšas ne tikai kājām, rokām un mugurai, bet arī galvai, lai, kā saka veselības treneris Māris Žunda, mēs nenojūgtos. Izklausās biedējoši, vai ne? Izrādās, mēs paši varam savai galvai un prātam palīdzēt, mācoties sasniegt bezdomu stāvokli. Un nav jāgaida, kad piemeklēs nervu sabrukuma brīdis vai trauksmes lēkme, jo tās parasti piezogas pavisam negaidot. Māris pats piedāvā un piekopj arī dažādas prāta vadības tehnikas, ar kuru palīdzību iespējams sakārtot galvu un nomierināt nervus. Un vai zināji, ka ķermenis uzkrāj informāciju arī tad, ja kaut ko esi dzirdējis tikai pa ausu galam un pats nemaz īsti neatceries?

Vairāk par to, kā darbojas prāts un kā attīrīt apkārtējo pasauli no liekā, uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.