Komentāri

Strīdā par to, cik daudz sabiedrībai ir jāzina par pašu tienešu netīro veļu, uzvarējuši konfidencialitātes fani. Proti, Satversmes tiesa lēma, ka slepenības plīvurs no tiesnešu disciplinārlietām jānoņem tikai pēc tam, kad tās jau noslēgušās.

Gadījumos, kad uz tiesnesi krīt aizdomas par negodīgu rīcību, pret viņu tiek ierosināta disciplinārlieta. Tomēr saskaņā ar likumu sabiedrībai nav tiesību zināt, kas tas par tiesnesi un ko viņš varētu būt nodarījis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāki Augstākās tiesas tiesneši uzskata, ka šāda kārtība ir novecojusi un pārkāpj Satversmē garantētās sabiedrības tiesības uz informāciju. Tādēļ viņi vērsās Satversmes tiesā ar sūdzību. Tomēr tā ceturtdien, 12. novembrī, pasludināja spriedumu, kurā atteicās mainīt šo kārtību.

Foto:

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš skaidro, ka viņa kolēģi centušies atrast līdzsvaru starp sabiedrības tiesībām zināt un tiesu sistēmas prestiža sargāšanu. Ne visas sūdzības par tienešiem ir pamatotas, tāpēc līdz galīgais nolēmums nav stājies spēkā, tiesnesim izteikto pārmetumu publicēšana kaitētu tiesu varas prestižam. Pēc viņa sacītā, tas būtu pret pašas sabiedrības interesēm.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl