29 komentāri

Ārpus valsts dzīvojošos tautiešus satrauc neskaidrība par ārzemēs piešķirto pensiju aplikšanu ar nodokļiem, – to saņēmējiem atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ārzemēs strādājušajiem tas ir viens no iemesliem, kādēļ varbūt arī vecumdienās neatgriezties Latvijā – gan materiālu iemeslu, gan netaisnības dēļ.

Finanšu ministrijas ieskatā tā būtu diskriminācija – piemērot IIN tikai Latvijā piešķirtām pensijām, bet citām to nepiemērot, turklāt Latvijā strādājošie te ir ar saviem nodokļiem uzturējuši infrastruktūru, bet emigranti atgriezīsies “pie visa gatava”.

Eiropas Latviešu apvienības prezidija pārstāve Elīna Pinto intervijā raidījumā “900 sekundes” pauda, – patlaban ir arvien lielāks to cilvēku skaits, kas ir nostrādājuši Eiropā desmit gadus un vairāk, un apsver vecumdienas pavadīt atkal savā zemē. Šis skaits ir pietiekami nozīmīgs, lai sakārtotu šo jautājumu, pauda Pinto.

Elīna Pinto
Eiropas Latviešu apvienības prezidija pārstāve

Tagad pensijas Latvijā tiek apliktas ar papildu nodokli – neskatoties uz to, no kuras valsts tiek izmaksāta viņu nopelnītā pensija. Lielākajā daļā gadījumu pastāv dubulto nodokļu novēršanas konvencijas, kas paredz, ka nodoklis tiek maksāts tikai Latvijā. Tikmēr, paliekot uz dzīvi savā valstī, ne tikai netiktu uzlikts nodoklis, bet tiktu piemaksāts, lai tiktu sasniegts šis neapliekamais minumus, un nodrošināta dzīvesvieta un veselības aprūpe.

“Esam saņēmuši daudz satrauktu zvanu un vēstuļu. Cilvēkiem vai materiālā nodrošinājuma vai principa dēļ tas šķiet neatbilstīgi – savulaik jau 50 gadu vecumā viņi bija spiesti atstāt valsti, devušies darba gaitās ārvalstīs, nereti strādājot arī smagu darbu, un tagad, atgriežoties Latvijā, kur viņiem pensiju nemaksā, vēl tiek uzlikts nodoklis,” sacīja Pinto.

Viņa norādīja, ka interesants aspekts ir tas, ka šobrīd pastāv nodokļu konvencijas ar ASV un ar Krieviju, kas paredz, ka abās valstīs dubultā šādos gadījumos par nodokļiem jāmaksā nav. “Rodas jautājums par to, vai, ņemot vērā to, ka Eiropā dzīvo arvien lielāks skaits Latvijas piederīgo, vai nav pamatoti domāt par to, ka šādas tiesības saglabāt neapliekamo minimumu arī Eiropas valstīs,” sacīja Pinto.

Viņa piebilda, ka pēdējo gadu laikā naudas pārskaitījumi atpakaļ uz Latviju sasniedz gan aizsardzības, gan veselības budžeta apmēru.

Video!

TOP komentāri

 • okejs
  +16 +16 0

  okejs

  kapec aplikt ar nodokli lidzeklus, kas jau vienreiz pie iemaksas soc fonda ir aplikta ar nodokli, kur taisniba.
 • Anna
  +15 +15 0

  Anna

  Arī Latvijas pensionāriem nevajag maksāt no pensijas nodokļus, jo tie samaksāti visu laiku strādājot. Latvijā netiek godīgi vērtēti cilvēki, kuri visu mūžu strādājuši, maksājuši nodokļus, bet pensija dažus eiro lielāka par to pensijām, kuri visu laiku nestrādā, dzīvo no pabalstiem. Viņiem vienmēr maza pensija, viņi vienmēr brēc, bet man ar lielu darba stāžu nekas daudz vairāk.
 • Valdis Galvans
  +15 +15 0

  Valdis Galvans

  KAADU infrastruktuuru uztureejushi? barojushi ar savu naudu deputaatus ,, par visu taapat ir jaamaksa taapat , nekas lv nav par velti . vienkaarshi deputaati ir pieradushi ka par viniem maksaa tauta un nu kaads atlausies nedaudz labaak dziivot kaa vinni..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl