Cieņa, kopība, tagadnīgums – ar šīm vērtībām norisināsies simtgades Dziesmu un deju svētki

Komentāri
Cieņa, kopība, tagadnīgums – ar šīm vērtībām norisināsies simtgades Dziesmu un deju svētki
Sintija Zandersone / LETA

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Simtgades Dziesmu un deju svētku galvenās vērtības būs cieņa, kopība un tagadnīgums. Svētku centrālie notikumi būs atklāšanas diena, dalībnieku gājiens, putēju orķestru dižkoncerts, deju koncerts “Vēl simts gadu dejai”, deju lieluzvedums “Māras zeme” un noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā” Mežaparkā.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieluzvedumā “Māras zeme” iekļauti 789 kolektīvi, bet uzdevuma astoņas horeogrāfijas veidojuši 20 horeogrāfi, preses konferencē pastāstīja lieluzveduma mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Savukārt svētku pūtēju orķestra dižkoncerta režisors Juris Jonelis stāstīja, ka sešu stundu garajā koncertā iekļauti 47 skaņdarbi, starp kuriem ir dažādi oriģināldarbi, aranžējumi un apdares. Katram novadam tiek veidots koporķestris un vienas stundas programma. Maksimālais orķestra dalībnieku skaits katrā koporķestrī ir 500.

Svētku dalībnieku gājiens šoreiz norisināsies jau otrajā svētku dienā, 1. jūlijā. Viņa skaidroja, ka parasti ar dalībnieku gājienu svētki tiek noslēgti, taču nākamgad, lai mazinātu dalībnieku slodzi, nolemts to rīkot jau svētku sākumā.

Tāpat, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, 30. jūlijā svētki tiks atklāti ar konkursu “Koru kari”.

Savukārt 2. jūlijā notiks koncerts “Vēl simts gadu idejai”, kas iedalīts četrās daļās jeb gadalaikos. Uzvedumā iekļautas 30 atpazīstamas horeogrāfu dejas, kas atlasītas, lai tās varētu izpildīt septiņas kvalitātes grupas – sākot ar bērnu kolektīviem un beidzot ar senioru kolektīviem. Dalībai koncertā izvirzīti 209 kolektīvi, bet tikai pēc nākamā pavasara kolektīvu skatēm būs zināms, kuri no tiem piedalīsies koncertā.

Savukārt Svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns pauda, ka koncerta programma veidota atbilstoši simtgades noskaņām.

Plašāk par šo notikumu mākslinieciskajām iecerēm un aktuālajiem organizatoriskajiem jautājumiem TV3 Ziņās plkst. 19.00.

Lasi vēl