Ceturtdienas spēcīgais vējš aiz sevis atstājis lauztus kokus un postījumus

Pievienot komentāru
Ceturtdienas spēcīgais vējš aiz sevis atstājis lauztus kokus un postījumus
PAULA ČURKSTE, LETA

Ceturtdienas spēcīgais vējš daudzviet aiz sevis atstājis nolauztus kokus un postījumus, liecina ieraksti sociālajos tīklos.

Tā, piemēram, Vecrīgā pie Rīgas Svētā Pētera baznīcas vējš nogāzis koku, koki sagāzti arī Lielajos kapos un citviet galvaspilsētā. Vējš postījumus nodarījis arī Pierīgā un citviet Latvijā.

Kā iepriekš informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), no ceturtdienas rīta līdz piektdienas rītam VUGD saņēma vairāk nekā 300 izsaukumu par vēja postījumiem.

Kā intervijā TV3 raidījumam ”900 sekundes” pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola, lielākā daļa izsaukumu saņemti Rīgā un Pierīgā.

”Šoreiz raksturīgi ir tas, ka koki krituši ne tikai uz ceļa braucamās daļas, bet uz automašīnām, bojājuši ēku konstrukcijas, bija pat gadījums, kad koks bija iegāzies veikala ieejas durvīs. Par laimi, esam iztikuši bez cietušajiem,” informē Vītola. Taču Ceturtdienas vētrā Latvijā cietušas vismaz 30 automašīnas.

Aģentūras LETA arhīvs, pēdējā diennaktī VUGD saņemtais izsaukumu skaits par vēja radītajiem postījumiem ir lielākais kopš 2016.gada.

Sociālo tīklu lietotāji ziņo par vēja postījumiem