Ceturtdien Latvijā reģistrēti 357 jauni Covid-19 gadījumi; septiņi pacienti miruši

5 komentāri
Ceturtdien Latvijā reģistrēti 357 jauni Covid-19 gadījumi; septiņi pacienti miruši
OKSANA DŽADANA, F64

Pagājušajā diennaktī reģistrēti 357 jauni inficēšanās gadījumi, bet septiņas personas mirušas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra  (SPKC) apkopotie dati.

Pagājušajā diennaktī veikti 7018 Covid-19 testi, savukārt pozitīvo gadījumu īpatsvars bijis 5,1 %. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Aizvadītajā diennaktī miruši septiņi pacienti, kuriem bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19. Viens mirušais pacients bijis vecuma grupā no 45 līdz 50 gadiem, piecas personas vecuma grupā no 80 līdz 95, savukārt viens persona vecuma grupā no 65 līdz 70 gadiem.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā ir apstiprināta kopumā 7476 personām. Kopš 29. oktobra no Covid-19 atlabušas vēl 38 personas, to kopskaitam sasniedzot 1444 cilvēkus.

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti 34 Covid-19 pacienti, kamēr kopumā ārstniecības iestādēs patlaban stacionēti 258 sasirgušie, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. No visiem stacionētajiem 247 ir ar vidēju slimības gaitu, bet 11 – ar smagu.

Pagājušajā diennaktī no slimnīcām izrakstīti kopumā 18 Covid-19 pacienti. Tādējādi līdz šim no stacionāriem izrakstīti 537 koronavīrusa pacienti.

Kā vēstīts iepriekš, Ministru kabinets piektdien plāno lemt par ārkārtējās situācijas atkārtotu izsludināšanu, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Piektdien Valdības un Krīzes vadības padomes attālinātā kopsēde ir slēgta un tā sāksies plkst. 10.00.

Sēdes dienaskārtība paredz, ka ministri uzklausīs informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi. Tāpat tiks uzklausīts ziņojums par Slimību profilakses un kontroles centra kapacitāti.

Dienaskārtībā arī iekļauts rīkojuma projekts ”Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Lasi vēl – Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1656 cilvēki

Lasi vēl – Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 241 cilvēkam