Četru bērnu mamma nevar pienācīgi pabarot ģimeni, jo atslēgta gāze

39 komentāri
Četru bērnu mamma nevar pienācīgi pabarot ģimeni, jo atslēgta gāze

Četru bērnu māmiņas Everitas mājoklī nav ne gāzes, ne normālas elektriskās plīts, un tādējādi viņa nevar pienācīgi pabarot savas atvases. Tikmēr Latvijas Gāze un pašvaldība lauž šķēpus par to, kuram jāpiedzen parāds, ko pirms vientuļās četru bērnu mammas atstājis iepriekšējais īrnieks.

Everitai ir četri bērni – viens vēl pavisam mazs, nēsājams uz rokām, vecākais iet skolā, savukārt abi dvīņi, puika un meitene, dauzās pa māju. Bērnus viņa audzina viena. Rindā pēc šā pašvaldības dzīvokļa Valdeķu ielā, Ziepniekkalnā, sieviete gaidījusi trīsarpus gadus. Septembrī viņa beidzot varēja ievākties, taču jaunās mājas nāca ar jaunām problēmām, jo, izrādās, miteklim ir parāds par gāzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Everitai ir gāzes plīts, taču lietot viņa to nevar. Tā vietā jāgatavo ēst uz elektriskās plītiņas, ko viņai aizdevuši draugi. Viens elektriskais plīts riņķis – tieši tik daudz ērtību te ir, lai pabarotu trīs bērnus, paēstu pati un uzsildītu ūdeni zīdainim.

Sākotnēji parāds par gāzi bijis 300 eiro, tad tas sarucis, un tagad ir vairāk nekā 100 eiro.

Latvijas Gāze skaidro, – daļu no parādnieka izdevies piedzīt, taču, kamēr netiks samaksāta atlikusī summa, uzņēmums šajā dzīvoklī gāzi nepieslēgs. Jāsamaksā ir vai nu parādniekam – iepriekšējam īrniekam, vai īpašniekam – pašvaldībai.

Pašvaldība, lai kaut kā nolīdzinātu radušos situāciju, ka gāzes nav, Everitai piedāvājusi elektrisko plīti. Taču sieviete to tomēr nevēlas – tas ir dārgi.

Mājokļu un vides departamentā mums saka, – sieviete savulaik piekritusi faktam, ka dzīvoklī būs elektriskā plīts. Tā jau esot iegādāta un varētu tikt uzstādīta. Vismaz departamentā neviens nav informēts, ka Everita to vairs negrib un tomēr grib lietot gāzi. Tāpat, tā kā viņi neatbild par plīts uzstādīšanu, viņi nezina arī, ka tehniskie speciālisti to pavisam nesen it kā atteikuši. Tagad sieviete baidās lietot arī to veco elektrisko plītiņu, kas viņai ir patlaban.

Parādu par gāzi pašvaldība maksāt negrasās – tad jau sanāktu tā, ka nodokļu maksātāji samaksātu konkrētā parādnieka parādu, un viņš varētu staigāt svilpodams. Šādi konflikti pašvaldībai ar Latvijas Gāzi par to, kādā veidā jārisina tamlīdzīgas problēmas, rodoties bieži. Nonākts pat līdz tiesai. Toreiz spriedums bijis Latvijas gāzei par sliktu, bet aizvien nav stājies spēkā un, visticamāk, tiks pārsūdzēts. Tikmēr vieni saka, – par īrnieka grēkiem atbildīgs ir dzīvokļa īpašnieks, otri – pakalpojuma sniedzējam pašam jāpiedzen nauda no parādniekiem.

Likumi, noteikumi un tamlīdzīgas lietas – tā ir viena medaļas puse. Otrā šobrīd ir sieviete ar trim maziem bērniem, kurai nav ar ko gatavot ēst. Viņai tiek lūgts vai nu sazvanīties ar Mājokļu un vides departamentu, vai ierasties klientu apkalpošanas centrā Brīvības iela 49/53, lai situāciju kaut kādā veidā sāktu risināt.

Latvijas Gāze tikmēr sola pret parādnieku, iepriekšējo īrnieku, vērsties tiesā, taču tas, protams, ir laikietilpīgs process.

TOP komentāri

 • Kaspars Kārkliņš
  +34 +34 0

  Kaspars Kārkliņš

  Varbūt vienkāršāk būtu nopublicēt rēķina/konta/klienta Nr. - domāju, ka pēc stundas mēs pa visiem jau būtu nomaksājuši parādu ... un vēl kādus pāris mēnešus uz priekšu ...
 • Ilmārs Gulbis
  +22 +22 0

  Ilmārs Gulbis

  Lūk tautas kalpi skatieties. Pašas bērnus atstā nabadzībā un bēgliem kaisa rozes zem kājām. Kauns man par šo sūdaino valdību. Naudu atdot Latviešu bērniem nevis bēgļiem , kas staigā ar a- potiem.
 • Sergejs Perfiševs
  +16 +16 0

  Sergejs Perfiševs

  Interesanti gan.Ja ir jauns īrnieks ,tātad jauns līgums ar īrnieku Latvijas gāzei.Un jaunais īrniks maksā par savu līgumu.Kāsds jaunajam īrniekam sakars ar ieprēkšējo arādu?Latvijas gāze dara sev zaudējumus,jo jaunais īrnieks turpinātu maksāt,būtu ienākums,kura tagad nav.Rezultātā cieš ,gan Latvijas gāze -nav no konkrētā dzīvokļa ienākuma par gāzi ,gan jaunais īrnieks .NOslēdz jaunu līgumu un parādu lai turpina piedzīt no iepriekšējā īrnieka.Kaut kāds murgs ,ne jēga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl