Četri gadi kopš Zolitūdes traģēdijas: ko esam mācījušies, un kas ir izdarīts

Pievienot komentāru

Četru gadu laikā kopš Zolitūdes traģēdijas tiek runāts par apjomīgām pārmaiņām būvniecības, sabiedriskās drošības un civilās aizsardzības jomā. Būvniecības nozares eksperti norāda, ka šo četru gadu laikā pieaugusi būvniecības projektos iesaistīto pušu izpratne par atbildību, taču joprojām ir daudz nepilnību.

To, ka situācija būvniecības nozarē klibo uz abām kājām, apstiprina arī Būvniecības Valsts kontroles birojā. Šogad Latvijā par nedrošām atzītas 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas, tostarp lielveikali, skolas un bērnudārzi. Pārbaudot šīs ēkas, atklātas gan kļūdas būvprojektos, gan arī būvdarbu īstenošanas procesā.

SVETLANA MJAKUŠKINA
BVKB direktore

Lai Būvniecības procesu padarītu caurspīdīgāku, kā arī būvniecības un ekspluatācijas kontroli efektīvāku – Būvniecības valsts kontroles birojs cenšas ieviest Būvniecības informācijas sistēmu, kas uzraudzītu katru projektu no tā iesniegšanas brīža līdz nodošanai ekspluatācijā un arī pēc tam.

Kā sokas ar sistēmas ieviešanu dzīvē un kādas mācības Zolitūdes traģēdija devusi vai tomēr nav devusi būvniekiem, skaties LNT ziņās plkst. 20.00!

Lasi vēl