Cesvainē uzņem ārvalstu pilnmetrāžas spēlfilmu “Hamelinas stabulnieks”

1 komentārs

Cesvainē šajās dienās notiek īpatnējas lietas – Cesvaine pārtapusi par Vācijas ciematu Hemelīnu. Ārvalstu režisori šo gleznaino Latvijas vietu izvēlējušies savas filmas uzņemšanai.

Cesvainē –  īpaši Cesvaines pils parkā sestdien bija liela rosība. Šeit tiek uzņemta Kipras producentu mākslas filma, kas balstīta teikā par Hamelinas stabulnieku. Filma būs fantāzijas trilleris, oriģinālnosaukums ”The Piper”. Cesvaines pils pārveidota par stāsta galveno objektu – Vācijas ciematiņa –  Hamelinas skolu, kurā un ap kuru risinās nozīmīgākie filmas notikumi. Kā stāsta filmas režisors un producents, izvēle ir bijusi starp vairākām valstīm – tomēr Latvija izrādījusies piemērotākā.

“Jums ir ļoti profesionāli filmu speciālisti, operatori ar pieredzi. Šeit ir pasakainas vietas. Es skatījos uz vairākām valstīm. Kad ieraudzīju to, ko piedāvā Latvijā – es teicu jā, tas ir tas, ko man vajag. Šī vieta – jā, tā izskatās pēc skolas! Protams, mēs meklējām arī Covid-19 brīvu valsti,” saka filmas ”The Piper” režisors, producents Antonijs Vallers.

Stāsta veidošanā iesaistīti plaši kinospeciālistu spēki no Latvijas. Izņemot režisoru, operatoru un galveno mākslinieku. Masu skatu filmēšanā piedalās arī Cesvaines skolnieki. Kopā ar  kinozvaigznēm no Holivudas lomās iejūtas arī pašmāju aktieri.

“Es esmu Beāte, Beāte Hofmaistere – skolas pārvaldniece virsdirektors, vācu kundze, kas zina, kā jānotiek lietām un es tieku ierauta tādā notikumu virpulī, kuriem sākumā es nespēju noticēt. Izaicinājumi man ir vairāki – viens no tiem ir vācu valoda, kuru es nezinu un to es arī teicu režisoram provēs, bet viņš lūdza atkārtot pāris vācu frāzes. Pēc tam, kad mani apstiprināja, man teica – nekas, neuztraucies, tev būs skolotājs, pamācīsies. Nu, es ar to tagad arī nodarbojos,” atklāj aktrise Ieva Aleksandrova-Eklone.

Tā ir pasaka par mīlestību, par to kā saskaras realitāte ar mistisko pasauli. Filmas galvenajā lomā Eimija – 17 gadus veca meitene, kura no Amerikas pārcēlusies uz dzīvi Vācijā, Hemelīnā. Eimija sāk mācīties vietējā skolā un iemīlas čigānzēnā Lukā. Uzzinot vietējo leģendu par Hamelinas stabulnieku, Eimija nolemj to izmantot savam vēstures uzdevumam.

” Viņa ir jauna meitene, kura sāk mācīties jaunā skolā Vācijā. Viņa iemīlas. Tas ir skaists mīlas stāsts, bet diemžēl ar baisām beigām. Skaists stāsts, skaistā vietā. Pie jums ir lieliski, ļoti skaista valsts. Cesvaine ir īsts pasaku ciems,” saka galvenās lomas atveidotāja Mia Dženkins.

Savukārt galvenās lomas atveidotājs Džeks Stjuarts norāda: “Es atveidoju Luku, viņš ir ceļotājs, kurš iemīlas Eimijā. Viņš viņai māca jāt ar zirgu, palīdz viņai tikt galā ar pārdzīvojumiem, ar ko viņa saskaras.”

Filmu bija plānots uzņemt jau vasarā, tomēr pandēmija šos plānus krietni pamainījusi.

“Filmu nākotne šobrīd ir uz jautājuma zīmes visā pasaulē. Mēs plānojam filmu laist gaisā 2021.gada Helovīnā. Filmai jau bija jābūt uzņemtai vasarā, bet Covid-19 krīze visu izjauca. Bet varbūt pat labi. Latvijas ainavas ir pasakainas šajā gadalaikā. Mēs strādājam burbuļos, visus testējam, mēram temperatūru divas reizes dienā. Es protams nezinu, cik ilgi mēs tā noturēsimies, bet mēs ļoti cenšamies izolēties, lai infekcija netiktu pie mums,” bilst režisors.

Filmas epizodes tiks uzņemtas arī citviet Latvijā, tostarp arī galvaspilsētā. Filmēšanas komanda pie mums uzturēsies līdz 6.decembrim.