Cēsu slimnīcā uz nenoteiktu laiku slēgta Dzemdību nodaļa

0 Komentāru

No trešdienas, 1. novembra, Cēsu slimnīcā uz nenoteiktu laiku slēgta Dzemdību nodaļa. Iemesls – trūkst ārstu dzemdību speciālistu.

Ar šādu problēmu saskaras ne tikai Cēsīs, bet arī citviet Latvijā, jo ginekologi labprātāk strādā ambulatori, nevis daudz sarežģītākajā dzemdību pieņemšanā. Tikmēr Cēsu pusē grūtniecēm kādu laiku būs jāmēro ceļš uz tuvākajām slimnīcām Valmierā vai Siguldā.

Par grūtnieču izvēli iet pie ginekologa, apmeklēt pirmsdzemdību nodarbības un laist pasaulē bērniņus tieši Cēsu klīnikā tās vadība sūdzēties nevar. Piemēram, šogad pieņemtas jau 319 dzemdības, no kurām divas trešdaļas ir bijušas māmiņām no citām pašvaldībām.

Tomēr problēma ir atrast labus speciālistus – ginekologus, kas strādā gan amubulatori, gan stacionāri. Līdz šim Cēsu klīnikā strādāja trīs šādi ārsti, taču tagad, kad ir viens nopietni saslimis, ar pārējiem diviem vairs nav iespējams nodrošināt nodaļas darbību.

Anda Skrastiņa
Cēsu klīnikas galvenā ārste

Mēs nevaram nodrošināt dzemdētāju, jaundzimušo bērniņu un pašu darbinieku drošību. Jo saprotiet, mēnesī ir 30 – 31 diena un dežurēt reāli 13 līdz 14 dienas vienai ārstei – nu tur ir jāizsīkst.

Jāatzīmē, ka viena dežūra oficiāli ir 24 stundas, taču nereti dažādu iemeslu dēļ šīs maiņas realitātē ir krietni vien garākas. Turklāt pienākumi ir ļoti atbildīgi. Klīnikas pārstāvji tomēr problēmu cer atrisināt, un nodaļa trešdien vēl netiek slēgta pilnībā.

Ingūna Liepa
Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja

Mēs centīsimies, lai viņa tiktu saglabāta. Kā risināsies šī situācija, būs atkarīgs no tā, vai mums izdosies piesaistīt pietiekami lielu daudzumu speciālistu, lai mēs varētu šo palīdzību nodrošināt.

Jāatzīmē, ka atrast labus speciālistus – ginekologus, kas strādā ne tikai ambulatori, bet arī stacionāri, ir grūti arī citviet. Daudzi izvēlas nepieņemt dzemdības neērtā dežūru grafika un lielās atbildības dēļ.

Anda Skrastiņa
Cēsu klīnikas galvenā ārste

Vienkāršāk ir ambulatoram ārstam, – strādāt, atbildēt par dzemdētāju, sagatavot viņu procesam, bet uzņemties par tām iespējamām pēkšņām darbībām, kas var rasties jebkurās dzemdībās, atbildību negrib. Un tas jau arī nav noslēpums, ka ārsts, kas strādā ambulatorā sektorā, bieži vien nopelna vairāk nekā tie, kas strādā slimnīcās.

Šobrīd Cēsu klīnikas uzskaitē ir 145 grūtnieces. Kamēr dzemdību nodaļa šajā klīnikā būs slēgta, grūtniecēm uz dzemdību pieņemšanu nāksies mērot ceļu uz citām slimnīcām, tuvākās no tām ir Siguldā un Valmierā.

0 Komentāru