Cēsu pusē šonedēļ notiek kosmosa izziņas nometne jauniešiem “Astronautu akadēmija”

2 komentāri

Cēsu pusē šonedēļ notiek kosmosa izziņas nometne jauniešiem “Astronautu akadēmija”, vēsta “900 sekundes”.

Kosmosa izziņas centra projekta vadītājs Pauls Irbins teica, ka tā ir pirmo reizi Latvijā organizēta topošo astronautu nometne, kurā piedalās 14-15 gadus veci jaunieši, kuri mācās gan kā strādāt komandās, gan pārvarēt grūtības, kā arī apgūst informāciju par radiosakariem un mācās būvēt raķetes. Saspringta programma ir gan no agra rīta, līdz vēlam vakaram, lai nākotnē varētu izvēlēties karjeru kādā no jomas specialitātēm.

Nometnē paviesojās arī cilvēks, kurš pirms desmit gadiem atlasīja astronautus, mācot jauniešiem, kādas īpašības šajā specialitātē personīgi vajag attīstīt, notika arī ļoti praktiskas darbošanās.

Šī ir pirmā testa nometne, bet šādas nometnes pēc 2023. gada iecerēts organizēt regulāri un starptautiski. “Redzam interesi no jauniešiem Somijā, Zviedrijā un citur,” sacīja Irbins, piebilstot, ka nākotnē sekos arī citas nodarbības, piemēram, mazākiem bērniem par kosmosa izziņu kopumā.

Komentējot Eiropas Kosmosa aģentūras astronautu atlasi, kurā pieteicies 81 Latvijas kandidāts, viņš teica, ka ņemot vērā lielo interesi, atlases process ievilkšoties un visi 81 pieteikušies cilvēki vēl precīzi nezina, vai kļuvuši astronautu par kandidātiem. Tie, kas ir saņēmuši apstiprinājumu, tostarp viņš pats, var sākt sagatavoties.

2 komentāri