Cēsu koncertzālē izskanēs izcilo pianistu Osokinu koncerts

0 Komentāru

Jau rīt, 28. augustā, Cēsīs kopā uz vienas skatuves kāps Latvijas izcilo pianistu Osokinu dinastija. Tēvs Sergejs Osokins ar dēliem Andreju un Georgiju. Pēdējais mēģinājums norit vēl 27. augusta vēlā vakara stundā, un TV3 Ziņām bija iespēja uzzināt, kādas ir emocijas pirms koncerta.

Pirmo reizi “Trīs Osokini”, ko jau var uzskatīt par sava veida zīmolu, uz skatuves kāpa 2015. gadā. Pēc tam, mēģinot to īstenot vismaz reizi gadā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, ”Dzintaru koncertzālē”, Mežotnes pilī. Tagad kārta Cēsu koncertzālei. Kopā vismaz reizi gadā.

”Mēs nedomājām, ka būs tāda klausītāju atzinība, ka patiks un gribēs klausīties ne tikai vienu pianistu, bet trīs. Varbūt tāpēc, ka likās interesants, un mēs tā interesanti spēlējam,” norāda Andrejs.

Savukārt Sergejs norāda, ka visa burvība ir tajā, ka katram ir savas idejas, un tās tiek liktas kopā.

Mēģinājums “Klavieru salonā” Rīgā notiek pievakarē, diennakti pirms uzstāšanās Cēsu koncertzālē. Brālis Georgijs izpildīs Friderika Šopēna skaņdarbus, kas viņu pavada teju visu profesionālo dzīvi: ”Es ļoti mīlu šo komponistu, nekad nav par daudz. Šoreiz spēlēšu jaunus opusus, viņam ir daudz sarakstītu darbu tieši klavierēm. To dzīves laikā aptvert nav reāli, es tikai mēģinu.”

Uz Cēsu koncertzāles skatuves, protams, spēlēs visi trīs kopā. Taču programma paredz gan duetus, kā arī solo.

Pērn pandēmijas radīto apstākļu dēļ triju Osokinu uzstāšanās nenotika. Līdz ar to kopīgais iznāciens tiek gaidīts ar īpašu nepacietību.

Osokini cer, ka šā gada koncerts būs īpašs tieši tādēļ, ka notiks klātienē, nevis attālināti video formātā.

0 Komentāru