1 komentārs

Šodien lieli svētki tautas deju dejotājiem! Pēc gadu ilgiem mēģinājumiem šovakar Cēsīs vienkopus sabraukuši visi Latvijas labākie jauniešu deju ansambļi, kas izrādīs uzvedumu ”Gredzenus mijot”. Šo stāstu par vedībām izdejos ap tūkstoš dancotāju. Viņi atzīst, ka jūtas gluži kā tādos mazajos Dziesmu un deju svētkos.

Cēsu pils parkā, tautas deju dejotāji pulcējās jau no agra rīta. Vēl tiek salikti pēdēji punkti uz “i” un noslīpēti deju soļi, lai jau vakara koncertā skatītājiem rādītu, kas tad kopīgi paveikts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz plača starp Cēsu pils mūriem, pulcējas ap tūkstošs Latvijas labākie tautas deju dejotāji jeb A grupas kolektīvi, kas te sabraukuši no visas valsts. Uzvedums Gredzenus mijot stāsta par diviem jauniem cilvēkiem, kuri ir iemīlējušies un turpmāko dzīves ceļu nolēmuši iet kopā.

Uzveduma mākslinieciskā vadītāja dejotājiem vēl dod pēdējos norādījumus. Aiz muguras divi kopmēģinājumi Rīgā, bet šodien svarīgi apgūt koncerta laukumu, iegaumēt uznācienu un aiziešanu vietas. Taču gaidāmais koncerts nav tikai smags darbs vien, dejotājiem tie ir lieli svētki.

Šajā koncertā skatītāji varēs just un redzēt arī jaunas vēsmas. Uzvedumā tiks izdejotas šim notikumam speciāli atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas. Dancotāji atzīst, ka jaunās idejas viņiem patīk. Par spīti karstajam laikam un saspringtajam ģenerālmēģinājuma, dejotāji ir pilni prieka.

Starp mēģinājumiem dejotāji atlaidušies parka zālītē. Kāds pirms koncerta satraucies vairāk, kāds mazāk. Šodienu dejotāji pat sauc par mazajiem dziesmu un deju svētkiem.

Deju uzvedums ”Gredzenus mijot” notiks šovakar 9os. Cēsu pils parka estrādes skatītāju laukums pārtaps par sētas pagalmu, bet skatītāju rindas atradīsies starp pils mūriem.

Video

TOP komentāri

  • Ernests Spics
    0 0 0

    Ernests Spics

    Ak! Nejauciet taču sadzīves situācijas ar mākslas faktu! "Gredzenus mijot" ir lielisks deju šovs, mūsdienīgs, kultūras produkts, ko var saukt par skatuvisko deju vai kā daudzviet par folkbaletu. Tautas deju mēs paši dejojam sadzīvē, piemēram, kāzās, bet kāzu uzvedums taču ir domāts skatuvei, lai skatītājs var sēdēt un baudīt deju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl