Komentāri

Nevis filozofiski spriedelēt par emigrāciju, bet gan izstrādāt konkrētus priekšlikumus, kā veicināt tautiešu atgriešanos dzimtenē. Cēsīs šodien sākusies konference, lai pašvaldībām Latvijā būtu vienota reemigrācijas programma reģionālā līmenī, kas būtu daudz efektīvāka nekā Ekonomikas ministrijas izstrādātais plāns.

Cēsu novads joprojām ir Latvijā vienīgā pašvaldība, kas lokālā līmenī ir izstrādājusi savu reemigrācijas plānu, un tam ir arī rezultāti. Par Anglijā un Īrijā sakrāto naudu teju 10 uzņēmumi atvērti Cēsīs, jo pašvaldība piedāvā īpašu atlaižu programmu reemigrantiem, lai viņi brauktu un atvērtu savus uzņēmumus, un piemērs ir šis bērnu apģērbu veikaliņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā atgūt ārzemēs dzīvojošos tautiešus, no Cēsu pieredzes vēlas mācīties tās Kurzemes, Latgales un Vidzemes pašvaldības, kurās iedzīvotāju masveida aizceļošana radījusi problēmas, piemēram, būtiski samazinājušies ienākumi no iedzīvotāju nodokļa. Sevišķi sāpīgi to izjūt Rucavas novads.

Diasporas un reemigrācijas konferencē pašvaldības un eksperti ar nožēlu secina – Latvijai joprojām nav ko piedāvāt mazkvalificēto darbu darītājiem. Balvu novada dome vērtē – ne jau katram emigrantam ir pa spēkam sakrāt svešumā naudu un atvērt savu uzņēmumu Latvijā. Valdībai ir jārīkojas, lai atgrieztos arī vienkāršo darbu veicēji.

Tiesa gan, tautiešu atgriešanos no ārzemēm apgrūtina īres mājokļu trūkums un augstās īres cenas salīdzinājumā ar algas apmēru, to konferencē atzina pilnīgi ikvienas pašvaldības vadītājs. Turklāt likums izslēdz reemigrantus no pašvaldību mājokļu rindas.

Tie, kuri neplāno atgriezties Latvijā, vienalga var palīdzēt savam dzimtajam novadam. Emigrācijas konferencē Cēsīs izskanēja ideja veidot datubāzi ar emigrantiem svešumā, kuri palīdzētu savu novadu uzņēmumiem eksportēt produkciju uz ārzemēm un iekarot tur tirgu. Emigranti kā starpnieki.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl