2 komentāri

Cēsīs, kas izslavēta kā ļoti ekoloģiska un “zaļa” pilsēta, grib būvēt gumijas riepu kausēšanas cehu. Tas satraucis ne vien pilsētā esošā Cēsu Internātpamatskolas-rehabilitācijas centra darbiniekus, bet arī pārējos pilsētas iedzīvotājus.

Cēsu Internātpamatskolas-rehabilitācijas centrā ārstējas teju 200 ar elpceļu slimībām sirgstoši bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagaidām Cēsis, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka pašā viducī, ir ideāla vieta alerģiskiem cilvēkiem. Tāpēc rehabilitācijas centrs šeit veiksmīgi darbojas jau 60 gadus.

”Mēs esam ļoti satraukušies! Tas ir tiešām liels pārdzīvojums un liels satraukums – ja tā vide te mainīsies. Ja šeit būs netīrs gaiss, tad bērniem vienkārši vairs nebūs apstākļu veselības uzlabošanai,” bažas pauž Cēsu Internātpamatskolas-rehabilitācijas centra ārste Vera Belova.

Riepu kausēšanas procesā radītos izmešus elpos ne vien sirgstošie bērni – rūpnīcas izveide skars arī visus pārējos cēsiniekus.

”Tāds murgs nav vajadzīgs!” strikta ir cēsiniece Anita, ko Bez Tabu komanda sastop uz ielas. ”Nu ko? Mēs tīrā pilsētā dzīvojam. Ideālā! Kāpēc mums te piesārņot gaisu? Nevajag!” saka Anita.

Tikmēr citi, piemēram, raidījuma Bez Tabu satiktā Ņina, domā, ka rūpnīcas klātbūtne ir iespējama, ja vien tā neietekmēs gaisa kvalitāti. Viņa saskata pozitīvo aspektu tajā, ka tiks radītas jaunas darba vietas.

Par rūpnīcas būvi atbildīgās personas apgalvo, ka valdošie vēji pūš pretējā virzienā no cilvēku apdzīvotajām vietām, tādēļ piedūmojums viņu dzīvi nemainīs un viņiem nekaitēs.

Vides speciāliste un riepu kausēšanas uzņēmuma pieaicinātā eksperte Dace Strode gan neslēpj, ka ”protams, tur nesmaržos pēc rozēm”. Viņasprāt, smaka neizplatīsies pārāk tālu no rūpnīcas teritorijas.

Riepu pārstrādes rūpnīcas izveide vēl atrodas idejas stadijā. Taču tai savu atbalstu jau sniegusi Cēsu dome, kas uzņēmumam iznomās zemi. Domes pārstāvji akcentē, ka rūpnīca attīstīs uzņēmējdarbību pilsētā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Aivars
  0 0 0

  Aivars

  Latviešu mentalitāte - "jā, tas viss ir labi, tikai ne šeit!". OK, apaugsim ar riepu kalniem, ar citu atkritumu čupām, bet dzīvosim ekoloģiski tīrā vidē! Marasms!
 • Normunds
  0 0 0

  Normunds

  Varbūt reiz pietiks čīkstēt un celt tikai koncertzāles un bibliotēkas, kuras jau brūk kopā tā īsti nepabeigtas? Varbūt pietiks ar savu īdēšanu par ekoloģiju, trokšņiem un citām izdomātām problēmām norakt katru projektu kas pilsētai varētu dot darbavietas un ienākumus? Paskatieties kā attīstās tepat kaimiņos Valmiera,bet kas ir Cēsīm...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl