4 komentāri

Ja Valmieru uzskata par Vidzemes tradicionālās ekonomikas centru, tad Cēsis arvien skaļāk sevi piesaka par radošo industriju galvaspilsētu.

Cēsīs ir problēmas ne tikai ar dzīvokļu trūkumu, bet grūtības atrast lētas biroja telpas, tāpēc pašvaldība risinājumu atrada pasaulē populārajā konceptā – “co-working” jeb koprades telpa.

Skolas 6 atrodas māja, kurā vienkopus strādā 30 savstarpēji neatkarīgas pašnodarbinātās personas, start-up jeb jaunuzņēmēji. Katrs īrē galda vietu vai stūri, kur veikt radošo ražošanu, un katrs no viņiem šīs mājas dizainu padarījuši pasaulīgi modernu, gluži kā pēc hipsteru labākajām tradīcijām.

Laine Madelāne
Cēsu domes attīstības departamenta vadītāja

Rezultāts ir, viennozīmīgi ļoti labs un fantastisks, jo pie mums brauc skatīties, kā mēs esam atvērušo koprades māju, no tās pašas Liepājas, Kuldīgas un citām pilsētām. Kamēr citi vēl domā, mēs to vienkārši jau izdarījām.

Arhitekts Ervīns pirms gada pārcēla dzīvi no Rīgas uz Cēsīm, taču saprata – speciāli īrēt biroju viņam ar diviem kolēģiem – neizdevīgi.

Ervīns Krauklis
arhitekts

Mēs esam pieraduši ar sievu strādāt mājās un arī attālināti, bet ne vienmēr tas ir ērti, ja ir jāstrādā ar darbiniekiem.

 

Otrs kolēģis divas dienas nedēļā brauc no Rīgas šurp strādāt, tā ka tas virziens ne vienmēr ir tāds, ka cilvēki brauc strādāt no Cēsīm uz Rīgu, bet ir gluži otrādi.

Blakus šim arhitektam galda vietu noīrējis francūzis Kristofs. Viņš ieprecējies Cēsīs, un no koprades mājas taisa IT biznesu ar Franciju.

Kristofs
IT speciālists

Ir labi, ka man nav jākomunicē tikai ar cilvēkiem no IT sektora, jo šī atvērtā biroja vērtība ir iespēja socializēties ar dažādu nozaru cilvēkiem.

Un ne tikai sarunājas, bet arī cits citam dod biznesa padomus un pat viens ar otru slēdz biznesa darījumus. Piemēram, pirts lina apģērbu šuvēja Zane turpat koprades mājā atradusi citu šuvēju un sākusi sadarbību. Savukārt jaunā uzņēmēja Lelde novērtē biežos biznesa seminārus, kas tiek rīkoti koprades mājās. Reģiona radošajiem ļaudīm tas palīdzot turēt līdzi rīdziniekiem. Lelde pati no vintage tekstila, piemēram, vecmammas skapī atrastiem lina galdautiem un dvieļiem rada jaunas lietas, piemēram, ekoloģiskās iepirkumu somas.

Lelde Strazdiņa
”A-Dot” īpašniece

Skolas 6 nāk pretī arī tādā ziņā, ka mums tiek rīkoti kursi, lekcijas par brīvu. Vēl nesen bija mazās uzņēmējdarbības skola, kurā mums mācīja par e-darbību, tirdzniecību Facebook, un tas viss ir par brīvu. Pēc ilgiem gadiem ārzemēs, Centrāleiropā, kur nekas nav par brīvu, man ir jāsaka, ka šeit ir leiputrija.

Tuvākajā laikā Cēsu pašvaldība varētu sākt īstenot koprades koncepta nākošo līmeni – ražošanu. Līdzīgi kā kopējā biroja princips, iecerēts izveidot vietu, kur dažādi uzņēmēji vienkopus izvieto savas ražošanas iekārtas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl