3 komentāri

Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un aiz viņas stāvošiem spēkiem pilnībā ir izdevies iznīcināt Valsts ieņēmumu dienestu. Ar tik skaļām apsūdzībām klajā nācis bijušais dienesta ģenerāldirektores vietnieks un Finanšu policijas vadītājs Kaspars Čerņeckis. No darba aizgājušais ierēdnis atklātā intervijā TV3 Ziņām apgalvo, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki, jo īpaši izmeklētāji, ir psiholoģiski iznīcināti un baidās strādāt. Tāpēc ir apdraudēta lielo lietu veiksmīga virzība.

Čerņeckis savulaik tika uzskatīts par ietekmīgāko cilvēku Valsts ieņēmumu dienestā. Viņa pārvaldībā bija Finanšu policija un VID iekšējais drošības dienests. Taču, kad iestādi uzraugošajā Finanšu ministrijā beidzās Vienotības laiki un to vadīt sāka ZZS pārstāve Dana Reizniece-Ozola, Čerņecka karjera strauji sāka iet uz leju.

Pēc aizrotēšanas uz Nodokļu parādu piedziņas pārvaldi Čerņeckis oktobra vidū iesniedza atlūgumu, lai, kā pats saka, pamestu to murgu un sabiedrībai atklātu VID iznīcināšanas shēmu.

Čerņeckis uzskata, ka VID esot iznīcināts, lai vājinātu Finanšu policijas operatīvo kapacitāti. To realizējusi D. Reizniece-Ozola, uzspiežot bijušajai VID vadītājai Inārai Pētersonei darbinieku rotācijas. Rezultātā dienestu pametuši visi atslēgas izmeklētāji, kuri ir autori pēdējo gadu skaļākajām lietām. Reizniece-Ozola gan esot tikai marionete ietekmīgu cilvēku rokās.

Čerņeckis atzīst, ka viņa laika lielākā problēma bijusi informācijas noplūde, taču šobrīd VID ir tik ļoti novājināts, ka sarežģītas lietas kā Gan Bei netiks atklātas gadiem. Iespējams, arī notiekot izmeklēšanas novilcināšana, kas ir izdevīga konkrētiem uzņēmējiem, jo beidzoties divu gadu periodam, VID jāatceļ arests konfiscētai mantai, kuras vērtība mērāma miljonos.

Lai arī Reizniece-Ozola likusi Čerņecki aizrotēt, pēdējā vēstulē viņa darbinieku slavējusi, kā uzskata Čerņeckis, lai izvairītos no riska zaudēt tiesvedību.

Tāpat bijušais VID darbinieks uz interviju līdzi paņēmis cepurīti, kura pavasarī kļuvusi slavena pēc tam, kad Reiznieces-Ozolas partijas biedrs Kārlis Seržants paziņoja tās iespējamo cenu. Ar visu sakrāto informāciju, tostarp konkrētiem uzvārdiem, Čerņeckis jau vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, tostarp KNAB.

TOP komentāri

 • Jurka
  +1 +1 0

  Jurka

  Protams kad izdzen no siltas vietiņas un nevar neko ietekmēt, tad vairs bijušais kolēģis kurš ārstējas Austrijā nedos % no ievestā kontrabasa
 • Sveiciens Lāčplēša dienā!
  +1 +1 0

  Sveiciens Lāčplēša dienā!

  Kad vadzis pilns, tas lūzt. Reiz jau kādam bija jāsāk runāt, lai tos Augeja staļļu varētu izpurināt. Lai veicas Čerņeckim un visiem, kas gatavi ķerties pie šī netīrā, bet ļoti nepieciešamā darba.
  Kaut arī lapsenes jau ieziemojušās, iesaku Valsts policijai Čerņeckim, kā nozīmīgam lieciniekam, nozīmēt apsardzi. Nopietni.
 • Jānis.
  +1 +1 0

  Jānis.

  Svēts cilvēks no vissvētākā kantora valstī, tikai ar ļoti sliktu smaku, ar smirdoņu, kas nāk no turienes. Kad kloāku sakustina, tā sāk smirdēt vēl vairāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl