Komentāri

Oktobris ir arī skolotāju mēnesis, kad šīs profesijas pārstāvji aizvada savu svētku dienu, tāpēc šī rīta Lielā intervija – ar diviem jauniem skolotājiem, kas idejas un aicinājuma vārdā ir mainījuši līdzšinējo nodarbošanos un ar kustības Iespējamā misija palīdzību kļuvuši par pedagogiem.

“Katrs skolotājs var skolēnam dot iespēju sajusties tā, ka viņš var kaut ko izdarīt,” ar šo domu un attieksmi Ādažu vidusskolā par fizikas skolotāju jau sesto gadu strādā kustības Iespējamā misija absolvents Raivis Pauls. Arī viņa kolēģe Paulīna Latsone, kura, mācot vēsturi, skolā aizvada otro gadu un apmācību Iespējamajā misijā vēl turpina, uz izglītības procesu un bērnu vietu tajā raugās citādi nekā lielākā daļa skolotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Bērns no matemātikas nāk uz vēsturi, tad ir sports un vizuālā māksla, un tad fizika. Ir tik daudzas reizes jāpārslēdzas. 40 minūtes, zvans, un pēc 10 minūtēm tev ir jābūt pilnīgi citā laikmetā un citā domāšanā. Un tas, man liekas, nav tas pareizākais un labākais veids, kā mācīties,” uzskata Paulīna.

Līdzīgās domās ir arī Raivis: “Svarīgi izvērtēt visas pārmaiņas no bērnu skatu punkta. Ja bērnam ir problēmas pārslēgties tik reizes – astoņas reizes mācību dienas laikā – labāk lai ir kompetencēs, lai viņiem ir vieglāk visu dienu ar vienu lietu darboties. Uz visu vajag skatīties caur bērna acīm.”

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl