Cenzūra? Rīgas iedzīvotāju forumā dome svītro režisores Burānes prezentāciju, kurā plānots kritizēt domi

0 Komentāru
Cenzūra? Rīgas iedzīvotāju forumā dome svītro režisores Burānes prezentāciju, kurā plānots kritizēt domi
LETA

Ar pamatīgu vētru sociālajos tīklos šodien aizvadīts Rīgas iedzīvotāju forums. Pasākumā, kurā tradicionāli tiek slavēts pašvaldības paveiktais, viena no uzaicinātajām runātājām – režisore Krista Burāne – bija iecerējusi kritizēt domes neizdarības. To uzzinot, viņas uzstāšanās no saraksta sākotnēji tika svītrota. Pasākuma organizatori gan taisnojas, ka notikušais nav cenzūras mēģinājums, bet gan komunikācijas kļūda.

Forums, kas radīts, lai dotu iespēju rīdziniekiem izteikties, ir radīts, lai runātu arī par problēmām. Tomēr tā astoņus gadus ilgajā vēsturē līdz šim vairāk spodrināta amatpersonu spalva.

Šoreiz gan pasākumu apmeklēja liels skaits opozīcijas deputātu, kas ar ovācijām sveica katru, kas atļāvās domi kritizēt. Viena no šādām runātājām bija režisore Krista Burāne. Tomēr viņas prezentāciju dome, uzzinot par tajā plānoto kritiku, sākotnēji svītroja.

Pēc sociālajos tīklos saceltās ažiotāžas Krista Burāne uzstāties tomēr drīkstēja. Ignorējot norādes par vēlamo saturu, viņa atgādināja gan par haosu saistībā ar ielu remontiem, gan skandalozo Skanstes tramvaja līniju. Šie visi jautājumi vietvarai allaž bijis kā karsts kartupelis.

Pasākuma organizatori gan jebkādu cenzūru noliedz, akcentējot, ka forums ir platforma, lai runātu par pilnīgi visiem jautājumiem, tāpēc arī loģiski ir daudzie iedvesmas stāsti.

Uz forumu trešdien bija ieradušies vairāki domes kritiķi, tostarp no biedrības “Pilsēta cilvēkiem”, ka regulāri internetā atmasko dažādas neizdarības. Apmeklētāju rindās bija arī Lielo kapu draugi, kas iestājas pret Skanstes tramvaja līniju.

0 Komentāru