Centrāltirgū tirgo preces, kuru derīguma termiņš beidzies 2014. gadā; bērniem pārdod alkoholu

10 komentāri
Centrāltirgū tirgo preces, kuru derīguma termiņš beidzies 2014. gadā; bērniem pārdod alkoholu

Rīgas Centrāltirgū gājēju ceļa vidū vietām slēpjas improvizētas tirgotavas uz ratiem. Tajās tirgo dažādas pārtikas preces, bet aiz limonādes pudelēm slēpjas arī alus. Turpat netālu ir videonovērošanas kamera, taču Centrāltirgus vadība norāda, ka gaidot lielāku aktivitāti no dienestiem, kas tieši esot atbildīgi par nelegālu tirdzniecību.

Bez Tabu žurnālists izliekas par kādu izslāpušu cilvēku, kurš meklē – kur iegādāties lētāku alu. Pārdevējs viņam laipni atbild, ka viņš var pārdot 2,5 litru par 1,30 eiro. Tāpat tiek nofilmēts tas, kā kāda pusaudze sniedz naudu un pretī saņem alkoholu. Viņai ir 15 gadu, un viņai alkohols pārdots, neprasot dokumentus. Viena sieviete gan esot pajautājusi, cik viņai gadu, un, saņemot atbildi, ka 18, alu arī pārdevusi.

Alkohola tirgošana nav vienīgais pārkāpums, jo bodītē var atrast arī vecus cepumus, kuriem sen jau beidzies derīguma termiņš, kā arī citas vecas preces.

Drīz vien pēc Bez Tabu ziņojuma tirgū ierodas arī policisti, kas bodītes aizver ciet.

Pārdevēji gan kameras priekšā dievojas, ka nav pie vainas. Viņi tikai pārdodot preces.

Neatkarīgi no tā, ka tiek tirgots bez kases aparātiem, bez čekiem, turklāt ar sen beigušos derīguma termiņu, pircēju šīm apšaubāmajām bodītēm netrūkst. Sieviete, kura vēlas tur kaut ko iegādāties, gan norāda, ka saindējusies vēl nav un te taču ir lētāk.

Tikmēr Centrāltirgus vadība stāsta, ka grib lielāku aktivitāti no dienestiem, kas var piemērot reālus sodus. Arī fakts, ka turpat atrodas videonovērošanas kameras neko nenozīmējot – viņi nebija šos tirgoņus pamanījuši.

Video!

10 komentāri